Sewilla w weekend – co warto zobaczyć? Czy warto?

Do Sewilli wybraliśmy się pod koniec Stycznia. Zatrzymaliśmy się w hotelu IBIS Budget i spędziliśmy tam dwie noce. Ze względu na bardzo ograniczony czas wycieczki, oraz spontaniczne podjęcie decyzji co do wyjazdu, nie mogliśmy zbyt wiele zobaczyć. Żałujemy, że w Sewilli nie mogliśmy zostać na dłużej, ale na pewno to nadrobimy. Z tego właśnie względu napisałam dla Was post „Sewilla w weekend – co warto zobaczyć?”.

1) Koniecznie przepłyń się barką po kanale na Plaza de Espana!

To ciekawa przygoda zarówno dla par jak i dla większej grupy osób! Koszt to 6 euro za małą łódkę za 35 minut lub 10 euro za łódkę za 70 minut. Jest czteroosobowa. Można także wynająć łódkę, którą płynie się jedyne 15 minut, a koszt jej wynajęcia to 12 euro i mieści ona 12 osób. Warto też wspomnieć, że przy wynajęciu barki za najniższą kwotę należy zapłacić dodatkowe 4 euro depozytu, który zostanie Nam zwrócony, jeśli nie przekroczymy 35 minut podróży łódką! Kanał prowadzi przez całą długość placu hiszpańskiego. Zdecydowanie warto zobaczyć plac z innej perspektywy! A do tego, jest to świetna zabawa.

2) Przejdź się po pięknym Plaza de Espana!

Ogromny i robiący wrażenie plac hiszpański znajduje się na terenie Parku Marii Luisy. Wejście tam jest darmowe. Teren zamykany jest o 22, dlatego polecam wybrać się tam trochę wcześniej, jeśli chcecie zobaczyć plac hiszpański również wieczorową porą. Plaza de Espana to piękne dzieło architektoniczne. Szczególnie podobały mi się kolumny w ręcznie malowane mozaiki oraz ołtarze przeznaczone dla każdego hiszpańskiego miasta z osobna, poprowadzone przez całą długość placu – tak samo jak kanał. Na placu roi się od dorożek, można tam też spotkać tancerzy flamenco i różnych artystów zajmujących się rękodziełem, muzyką lub magią. Przy placu znajdują się także małe kioski, w których można się zaopatrzyć w pamiątki.

3) Pospaceruj po Parku Marii Luizy!

Park ten jest przepiękny i warty uwagi. Sewilla zachwyciła mnie ilością drzewek pomarańczowych, które się tam znajdują. Jest ich mnóstwo i wyglądają przepięknie. Co krok można podziwiać piękne zabytki, rzeźby, fontanny lub baseny. Większość z nich wyłożona jest typową dla Sewilli mozaiką. Na terenie parku jest mnóstwo przystanków, gdzie można usiąść i podziwiać naturę, czy nawet nakarmić kaczki. Znajduje się tam kilka zbiorników wodnych, tak samo jak i tarasów widokowych, czy mostów, a nawet wodospad. Idealne miejsce na spacer, a jeśli chcesz zwiedzić go szybko, to na miejscu można wynająć rower!

4) Wejdź na Torre del Oro!

Torre del Oro to stara wieża strażnicza, w której aktualnie mieści się muzeum i punkt widokowy! Dokładniej opisuję to miejsce, tak samo jak wszystkie wyżej wymienione w poście, o tutaj: https://vacaymode.com/hiszpania/plaza-de-espana/ Wejście do muzeum kosztuje 3 euro od osoby! Zdecydowanie warto się tam wybrać. Dla widoków na rzekę i dla zdobycia wiedzy o Sewilli. Zwiedzenie Muzeum zajmie mniej niż godzinkę! Jest malutkie.

5) Przejdź się deptakiem przy rzecze Gwadalikiwir!

Torre del Oro znajduje się przy rzece Gwadalkiwir. Rzeka ta pełniła kiedyś ogromną rolę w światowym handlu. Warto przejść się deptakiem, chociażby ze względu na historię tego miejsca. Przesiadują tam wszyscy. Wybierają to miejsce na spotkania towarzyskie lub przerwę na lunch. Przy rzece rozłożone są ogródki restauracji, gdzie można usiąść i podziwiać przepływające obok statki lub wykupić sobie krótki rejs!

6) Przejdź się osiedlem Santa Cruz i zatrzymaj się na dłużej przy hotelu Alfonso XIII!

Osiedle Santa Cruz należy do tych bardziej luksusowych. To tam Sewilla mocniej tętni życiem. Znajduje się tam Hotel Alfonso XIII czy chociażby stara fabryka cygar! Hotel wzbudził w Nas ciekawość ze względu na swój wygląd. Architekci tamtych czasów byli moim zdaniem wielcy. Pozwolono Nam się rozejrzeć po hotelu w środku. Robi ogromne wrażenie. W środku znajduje się mini muzeum z kolekcją monet i wieloma innymi. Cena za noc to koszt średnio 600 euro. Polecamy Wam tam zajrzeć, jak również przejść się przez pomarańczowy park, by dostać się do cudownych wąskich sewillijskich uliczek przepełnionych rękodziełami na sprzedaż!

7) Zobacz najciekawsze architektoniczne cuda Sewilli i zwiedź Arenę Walk Byków.

Do Areny również prowadzi ogromna kolejka, także polecamy udać się tam na samo otwarcie! W środku znajduje się muzeum, w którym między innymi można zobaczyć stroje osób uczestniczących w walkach byków i corridzie. My obejrzeliśmy Arenę tylko z zewnątrz. Jednak gdybyśmy zaplanowali tą wycieczkę wcześniej – na pewno chcielibyśmy zobaczyć arenę od środka. Nie popieramy przemocy wśród zwierząt, jednak samo zobaczenie tego budynku to kawał historii i tradycji hiszpańskiej, zdecydowanie warte odwiedzenia.

8) Podczas spaceru po Sewilli oczywiście warto zwrócić uwagę na pozostałe dwa budynki znajdujące się na liście UNESCO – Główne Archiwum Indii oraz Pałac Królewski Alcazar.

Polecamy spędzić więcej czasu przy Pałacu Alcazar. Zdecydowanie warto zwiedzić to miejsce, pałac otaczają przepiękne ogrody. Wejście do środka jest płatne. Osoba dorosła musi zapłacić za wejście 9.50 euro. Osoby niepełnosprawne i dzieci poniżej 16tego roku życia wchodzą za darmo. Możliwe jest też wejście całkowicie za darmo niezależnie od wieku w wyznaczonych porach. Pałac można wtedy odwiedzać jedynie przez godzinę. Trzeba jednak zarezerwować z tej okazji wcześniej bilet i go wydrukować. Miejsca są też ograniczone. Bilety można kupić między innymi tutaj:https://realalcazarsevilla.sacatuentrada.es/.

9) Spróbuj churros w kawiarni przy Katedrze Najświętszej Marii Panny!

My musieliśmy nacieszyć się widokiem pięknej katedry jedynie z zewnątrz. Moim zdaniem najpiękniejszy budynek w całej Sewilli. Jest to katedra, która została wybudowana w miejscu meczetu zbudowanego przez muzułmanów. Kolejki do niej nawet w Styczniu wykraczały poza bramę. W kolejce można utkwić na dobrą godzinę, jak nie więcej. Ceny biletów i aktualne godziny otwarcia znajdują się tutaj: http://articketing.vocces.com/. Warto też zaznaczyć, że katedrę można zwiedzać za darmo w wyznaczonych godzinach. W każdy poniedziałek od 16:30 do 18:00. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, tak samo jak w Pałacu Królewskim Alcazar. Osobno zwiedza się katedrę i dach. Za wycieczkę na dach płaci się 15 euro od osoby.

10) Główne Archiwum Indii.

Król Hiszpanii Karol III zlecił zgromadzenie w jednym miejscu dokumentów dotyczących hiszpańskich kolonii. Budynek, który teraz nosi nazwę Główne Archiwum Indii, kiedyś był Giełdą Handlową. Wiele obcych krajów chciało zabrać się za spisanie hiszpańskiej historii, z tego właśnie względu władze postanowiły utworzyć nowe archiwum, które zgromadzi wszystkie dokumenty.

I tak samo po raz kolejny polecamy wykupić bilety wcześniej przez internet! Prawda jest taka, że Sewilla jest jednym wielkim zabytkiem i te architektoniczne cuda po prostu rzucają się w oczy! Zobaczcie sami:

11) Na koniec zatrzymaj się na pokaz Flamenco!

Muzyka Flamenco jest w całej Sewilli. Nie da się przejść obojętnie od wszystkich artystów, którzy rozpowszechniają ten rodzaj tańca na ulicy. Co jakiś czas słychać stukot charakterystycznych dla tego tańca butów oraz grzechotki, czy wachlarze. Dlatego zatrzymaj się na 5 minut i przyjrzyj się im. Nie pożałujesz!

Jeśli jesteś fanem zwiedzania zabytków, których w Sewilli jest pełno, to zdecydowanie warto wykupić sobie wcześniej bilety przez internet i ominąć ogromne kolejki.

Nie zdawaliśmy sobie sprawy z potencjału tego miejsca, dlatego niestety nie udało Nam się zwiedzić zabytków od środka. Mamy w planach do tego jednak wrócić. Dlatego serdecznie polecam Wam nauczyć się na Naszych błędach!

Święto w Sewilli, na którym warto być:

Semana Santa – odbywa się w wielki tydzień przed Wielkanocą! W Sewilli jest mnóstwo kościołów, z tego względu odbywa się tam wiele procesji. Na ulicach są wtedy tłumy, gormadzące się wokół ołtarzy ukazujących drogę krzyżową na platformach. Same stroje kapłanów na procesjach są bardzo interesujące. Naszym zdaniem zdecydowanie warto zobaczyć to na własne oczy!

Jeśli chcesz już teraz zobaczyć więcej relacji z Naszej wycieczki do Sewilli (i nie tylko!), to zapraszam Cię serdecznie na Naszego instagrama!

Link tutaj: https://www.instagram.com/vacaymodecom. Na instagramie jestem najczęściej. Codziennie dodaje tam relacje i zdjęcia z miejsc, które udało Nam się odwiedzić. W wyróżnionych relacjach zobaczysz Nasz weekend w Sewilli. Zapraszam Cię także na Naszego facebooka, gdzie szerzej opisuję miejsca lub wydarzenia, w których bierzemy udział! Obserwując Nasze social media masz możliwość bycia z Nami na bieżąco! Tutaj link do facebooka: https://www.facebook.com/vacaymodecom