Skyscanner – jak latać najtaniej?
Chcesz podróżować, ale uważasz że to za drogie?

Ma tak wielu z Was. Sama byłam w tym miejscu. Marzyło mi się wyjechać daleko, w ciepłe kraje. Wycieczki all inclusive na witrynach biur podróży niekoniecznie kusiły mnie ceną. Myślałam sobie, jak tu zaoszczędzić? Przecież ludzie jakoś dają radę, więc ja też muszę. Na pewno dam radę. Tu sobie odmówię, kurtkę na zimę mogę mieć przecież z zeszłego roku. Nie będę jadła na mieście, w sumie, to w ogóle nie muszę jeść. Zarabiam 1200zł miesięcznie, więc jakby udało mi się odłożyć 300zł miesięcznie… ha! Dam radę!

Nie dałam.

I nie mówię tutaj o tym, że się nie da. Bo na pewno się da! Są ludzie, którzy potrafią przeżyć za groszę i przy tym podróżować po całym świecie. Nie są głodni ani nie wyglądają na chorych lub nieszczęśliwych. I podziwiam ich. Ja niestety nie mam silnej woli. Czasami nie umiem czegoś odpuścić. Kiedy już coś odłożę, to i tak zawsze znajdzie się powód, żeby jednak te pieniądze na coś wydać. NO BO PRZECIEŻ POTRZEBUJĘ!

Nie, nie potrzebuję.

Na szczęście, dla osób takich jak ja, ale nie tylko! Stworzono portal skyscanner. Uważam, że jest najlepszy. Szczerze mówiąc, próbowałam kilku innych. Jednak to skyscanner przemawia do mnie najbardziej. Jest najprostszy w obsłudze. Bardzo czytelny. Nie przekłamuje i posiada wszystko, czego trzeba. Skyscanner znalazłam sama. O dziwo nie wyskakiwał mi w nieznośnych reklamach. Szczerze mówiąc musiałam dość sporo pogrzebać w internecie, żeby na niego trafić. Wiem, dziwne. Praktycznie niemożliwe, a jednak!

skyscanner

Dlaczego Skyscanner?

Myślę, że szybciej byłoby napisać, dlaczego nie, ponieważ zalet jest zbyt dużo. Zdecydowałam, że najprostszym sposobem, do przekazania Wam tego, jak świetny jest skyscanner, będzie opis krok po kroku, jak używać tej wyszukiwarki. Zaczniemy dosłownie od zera. Dodam, że opisuję tutaj aplikację na telefon. Większość rzeczy w dzisiejszych czasach mamy w telefonie. Rzadko kiedy faktycznie siadamy do komputera lub laptopa. Zapraszam!

Krok 1:

Dla niektórych oczywiste, dla innych nie. Mój telefon obsługuje system Android, dlatego też używam aplikacji „Google Play” do wyszukiwania przydatnych aplikacji. Jeśli posiadacie inne oprogramowanie w swoim telefonie, to na pewno znacie już aplikację, która umożliwia Wam szukanie innych. Wchodzimy więc w sklep i szukamy aplikacji „SkyScanner”.

skyscanner

skyscanner

Krok 2:

Kiedy znajdziemy pożądaną przez Nas aplikację, musimy kliknąć przycisk „Zainstaluj”. Reszta robi się automatycznie! Podczas instalacji możecie zobaczyć opinie lub komentarze ludzi, którzy używają tej aplikacji. Jak widać, ściągnęło ją do teraz ponad 10 milionów osób. To ogromna liczba, daje mi ona  pewność, że SkyScanner to dobra aplikacja. Po instalacji wyświetli Nam się opcja „Otwórz”. Możemy w nią klinąć. Automatycznie w menu naszego telefonu pojawi się ikonka SkyScanner. Możemy otworzyć aplikację również stamtąd.

 

skyscanner

skyscanner

Krok 3:

Po kliknięciu przycisku „Otwórz” wyświetla Nam się logo Skyscanner oraz kilka informacji. Klikamy przycisk „Dalej”, który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. Następnie pojawia się okienko, gdzie musimy się zarejestrować. Nie martw się, aplikacja jest bezpłatna! Rejestracja jest bardzo bezpieczna i szybka. Ja osobiście najczęściej wybieram opcję „kontynuuj przez Facebooka”. Jest to najszybsze, wygodne i proste. Klikasz i gotowe. W innych opcjach zazwyczaj musisz wpisywać dane, które wpisywało się już setki razy. Jest to dla mnie zbędne, dlatego wybieram najszybszą opcję. Ewentualnie, później można wszystko zmienić w ustawieniach!

skyscanner

skyscannerskyscanner

Krok 4:

Po rejestracji znajdujemy się na głównej stronie SkyScanner’a. Skyscanner kilka lat temu był wyszukiwarką lotów. Aktualnie rozbudował się i można na nim znaleźć loty, nocleg i wynając samochód. Ja jednak korzystam tylko z opcji wyszukiwarki lotów. Przyznam jednak, że w momencie szukania noclegu, przed ostatecznym wyborem wchodzę na SkyScanner, by sprawdzić, czy ceny nie są niższe od tych, które oferuje inna aplikacja. Klikamy „Loty”. Otwiera Nam się wyszukiwarka. Mamy kilka opcji. Lot w obie strony, lot w jedną stronę i multi-city. Multi-city jest dosyć nową opcją. Jeszcze jej nie używałam, jednak służy do planowania kilku podróży. Jeśli Twój grafik jest na tyle elastyczny, że wiesz, że jesteś w stanie pozwolić sobie na podróż (na przykład) po całej Europie. I nie chcesz podróżować samochodem, rowerem, traktorem lub autostopem, to opcja „multi-city” będzie dla Ciebie najlepsza. Znajdziesz tanie i najwygodniejsze dla Ciebie połączenia i zaplanujesz całą podróż.

skyscannerskyscanner

Krok 5:

Wpisujemy w rubrykę „Wylot z:” miejsce, z którego planujemy wylecieć. A w rubryce pod spodem „Cel podróży”miejsce, do którego chcemy się udać. Jeśli jednak lubisz spontaniczne wycieczki, idealną opcją dla Ciebie będzie wybranie opcji „wszędzie”. Ja korzystam z niej najczęściej. Jeśli nie umiem się zdecydować, dokąd chcę polecieć, a mój budżet nie jest najwyższy, to wybieram opcję „wszędzie”. Pozwala mi to zobaczyć dokąd mogę się udać, w wybranym przeze mnie terminie, za najniższą cenę. Wyszukiwarka znajduje Nam miejsca i ustawia je w kolejności od najtańszej do najdroższej.

skyscanner

Krok 6:

Wybieramy daty! Tutaj SkyScanner przebił dla mnie wszystko. Uważam, że jest to najwygodniejsza aplikacja w obsłudze. Wchodzimy w opcję „wybierz daty”. Możemy je wpisać w pola lub po prostu dotknąć palcem w numery na kalendarzu. Mamy dwa kalendarze. Jeden jest standardowy, drugi słupkowy. W kalendarzu standardowym odpowiednikami cen są kolory. Zielony oznacza najtańsze loty, a czerwony najdroższe. Nie wyświetlają Nam się jednak dokładne ceny. Możemy je zobaczyć dopiero w następnym kroku. Natomiast druga opcja – moja ulubiona – to kalendarz słupkowy. Wyświetla się tam linia, która pokazuje Nam najniższą możliwą kwotę, którą musimy zapłacić za bilet. Na każdym słupku widać cenę. Jest to dla mnie zdecydowanie NUMER 1 wsród wyszukiwarek.

skyscanner

skyscanner

 

Krok 7:

Przykładowo, chcemy polecieć gdzieś na Sylwestra, jednak nie mamy pomysłu dokąd ani nie znamy cen. Chcemy jak najtaniej. Lecimy z Wrocławia. Wybieramy opcję „Wszędzie”. Daty od 29 grudnia do 1 stycznia. Ma być to kilka dni, bo wiadomo – praca. Klikamy w zielone koło z lupką i szukamy lotów. Widzimy, że najtaniej będzie wybrać się do Polski, a drugą najtańszą opcją będzie Ukraina. Wchodząc w Polskę wyświetlą Nam się ceny lotów do poszczególnych miast. Od najtańszego do najdroższego. Jeśli oferty się nie podobają, musicie zmienić daty i szukać dalej!

 

skyscanner

skyscanner

Krok 8:

Wiecie już jak wyszukiwać najtańsze loty, jednak jak wygląda to później? Mieszkamy na Majorce, dlatego też w tym przykładzie wybrałam lot z Majorki do Barcelony, ponieważ wiem, że lotów będzie mnóstwo. Klikamy szukaj. Wyświetlają mi się wszystkie możliwe loty. Zawsze od najtańszego do najdroższego. Loty są też poklasyfikowane punktowo. Punkty zależne są od ceny i długości lotów, czyli wygody. SkyScanner posiada też możliwość obserowania lotów. Powiadamia Cię o spadku cen lotów, które obserwujesz. Więc jeśli nie umiesz się zdecydować, czy na pewno chcesz zapłacić taką cenę za dany lot, poczekaj! Zaobserwuj lot a aplikacja powiadomi Cię, kiedy ceny wzrosną lub spadną.

 

skyscanner

skyscanner

skyscanner

Krok 9:

Jeśli jesteś pewien, że chcesz kupić dany lot – kliknij w niego. Aplikacja przekieruje Cię do zestawienia. Będą tam napisane wszystkie potrzebne Ci informacje. Czas trwania lotu, ceny, przewoźnik, dodatkowe informacje. Kiedy się z tym zapoznasz, kliknij „Sprawdź oferty”. Przejdziesz wtedy do podsumowania. Klikasz „przejdź na stronę” i aplikacja przekierowuje Cię na oficjalną stronę przewoźnika, gdzie ostatecznie kupujesz swój lot! To wszystko!

skyscanner

skyscanner

skyscanner

Naprawdę, nie ma łatwiejszej aplikacji do wyszukiwania tanich lotów.

Próbowałam wielu, robiłam to na własną rękę. Jednak zawsze wracałam do SkyScanner. Wygoda, przejrzystość, szybkość, łatwość w obsłudze, bezpieczeństwo i to wszystko za darmo. Koniecznie ściągnij SkyScanner na swój telefon lub przypnij stronę do zakładek! I używaj do woli… nawet jeśli Cię aktualnie nie stać, to warto wejść i rozeznać się w cenach! Będziesz wiedział ile musisz zaoszczędzić na swoją wymarzoną podróż za niewielkie pieniądze! I pamiętaj, że wspomnień nie kupisz nigdzie, a pieniądze zawsze wrócą! Zainwestuj więc w siebie i dołącz do grona podróżników! Uwierz mi, jeśli spróbujesz raz, to nigdy już nie skończysz!

Wyszukaj swój lot z Skyscanner już teraz!

[cwa id=’skyscaner’]