Wynajem aut na Majorce.

Jak wyglada wynajem aut na Majorce? Wypożyczalni samochodów na Majorce jest pełno. Nie dziwię się, że ciężko jest wybrać coś odpowiedniego. A na dodatek, nie wszystkie firmy stacjonują na lotnisku lub dowożą samochody w wybrane przez Was miejsce. Lub dowożą, ale za sporą opłatą. Wiem, że dla Nas – Polaków, cena naprawdę ma znaczenie. W Polsce nie zarabiamy w euro, a na wakacje często oszczędzamy cały rok. Wiele osób pisze do mnie, pytając o polecenie wypożyczalni samochodów. W tym poście postanowiłam porównać Wam ceny różnych wypożyczalni oraz wyjaśnić parę spraw dotyczących parkingów, mandatów, prawa jazdy i sposobu jazdy na Majorce.

Wynajem aut na Majorce – czy na Majorce można jeździć z Polskim prawem jazdy?

Tak, można. Prawo wygląda praktycznie tak samo, jak i w Polsce. Wypożyczając samochód będą potrzebne Twoje prawo jazdy oraz dowód osobisty lub paszport. Na Majorce jeździ się prawą stroną, tak jak w Polsce. Zdarza się jednak, że Anglicy mylą strony i wjeżdżają w różne miejsca pod prąd. To samo dzieje się na deptakach dla rowerów.Ile trzeba mieć lat, żeby wynająć samochód?Wypożyczalnie zastrzegają sobie prawo do wynajmu samochodów jedynie osobom od 23 roku życia lub od 25 roku życia. Jednak zdarzają się wyjątki.

Warto przeczytać regulamin, przed podpisaniem umowy najmu.

To samo tyczy się wyższych opłat. Często zdarza się, że młodsi kierowcy muszą zapłacić dodatkową opłatę za to, że mają poniżej 25 lat. Chodzi tu o to, że tacy kierowcy zazwyczaj nie mają zbyt dużego doświadczenia i powodują więcej wypadków. Prowadzą bardziej lekkomyślnie i nie patrzą na konsekwencje. Przyjeżdżają na Majorke się bawić, niestety często bezmyślnie. Z tego względu niektóre wypożyczalnie po prostu nie wypożyczają samochodów kierowcom poniżej 25 roku życia. Znajdą się jednak takie, które wypożyczają samochód i od 18 roku życia.

Jak wygląda sytuacja z fotoradarami i mandatami na Majorce?

Podpisując umowę udostępniasz wypożyczalni swój adres i swoje dane, a często także dane swojej karty. W momencie, kiedy do wypożyczalni przyjdzie mandat, ona odsyła takowy mandat na Twój adres. Oczywiście takowy mandat jest po Hiszpańsku. Mandat należy zapłacić jak najszybciej, a jeżeli zapłaci się go do 7 dni od jego otrzymania, płaci się tylko połowę jego wartości. Można to zrobić przez internet. Niektóre wypożyczalnie po otrzymaniu mandatu, ściągają także z Waszych kart opłatę za mandat. Wynosi ona zazwyczaj 20-30 euro.

Polecam czytać regulaminy

Na Majorce znajdują się także fotoradary. Większość z nich oznaczone jest znakami, niektóre znajdą się także na mapach google. Jeśli włączycie na google maps opcję widoczności radarów, to wszystkie Wam wyskoczą. Policja to raczej rzadkość na drogach. Prędzej zobaczycie ich na kawie w kawiarni. Policjanci są sympatyczni, zawsze chętni do pomocy. Wstawianie mandatów bez celu raczej nie ma tu miejsca. Tak samo sprawdzanie prędkości na drogach. To naprawdę rzadkość. Co innego ma jednak miejsce w stolicy, Magaluf, Palmanova czy El Arenal. Są to imprezowe dzielnice i tam policje na pewno widać o wiele częściej i sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Wynajem aut na Majorce – jak jeździ się na Majorce?

Majorka rządzi się swoimi prawami. W sezonie roi się tutaj od turystów, tak jak wspominałam wcześniej, w różnym wieku i o różnym doświadczeniu. Ja uważam za mega śmieszne to, że na Majorce nikt nie używa kierunkowskazów. A jeśli ich używa, to po prostu zapomina ich wyłączyć i jedzie z włączonym kierunkowskazem godzinami. Majorka to także wyspa rond. Nie ma tutaj zbyt dużo sygnalizacji świetlnej. Tę sytuację rozwiązują właśnie ronda.

I tutaj pies pogrzebany, bo jak tu ogarnąć rondo jak nikt nie używa kierunkowskazów?

No właśnie. Polecam po prostu uważać, zwłaszcza jak wypożyczacie auto. Z tego też względu polecam wypożyczyć auto z pełnym ubezpieczeniem. Unikniecie wtedy kosztów przy wypadku i tym podobnych. Poza tym Majorka ma bardzo dobre drogi. Jedyną rzeczą, jaka może Was trapić to to, że niektóre zabytki i atrakcje mają ciężki dojazd. Na przykład Są Calobra (https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/sa-calobra/), Formentor (https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/formentor-i-cala-formentor/), Valldemossa (https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/valldemosa-2/) , Deia czy Cala Deia. Tamtejsze drogi są wąskie i kręte, prowadzą przez ogromne klify. Dla osób z lękiem wysokości lub małym doświadczeniem na takich drogach może to być problem.

Jak wygląda sytuacja z parkingami na Majorce?

Pod prawie każdą atrakcją znajduje się parking. Oczywiście nie wszystkie parkingi są na tyle duże, żeby pomieścić setki samochodów. Dlatego jeśli naprawdę chcecie coś zobaczyć, polecam wyjechać na zwiedzanie z samego rana. Niektóre parkingi są płatne, inne nie. Płatne parkingi znajdziecie na przykład na Są Calobra i Formentor. Inne parkingi są tak małe, że ciężko znaleźć na nich miejsce. Na przykład w Deia czy Valldemossa. W tamte okolice warto wybrać się albo z samego rana albo pod wieczór. Parkingi przy plaży zazwyczaj są darmowe i znajdują się tuż przy niej.

Gdzie nie można parkować?

Na wjazdach, na żółtej lini, na białej ciągłej lini. Niebieska linia zazwyczaj oznacza płatny parking. Nie polecam parkować w niedozwolonych miejscach, ponieważ miejscowi lubią skarżyć na turystów. A wypożyczone auta zawsze mają znaczek wypożyczalni na samochodzie. Nie polecam denerwować miejscowych! Są też takie miejsca, w które nie dojedzie się samochodem. Wtedy auta zostawiane są przy drogach i na miejsce dochodzi się pieszo. Tak jest w przypadku Cala Varques czy Cala Marmols (https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-marmols/)

Jak wyglądają umowy w wypożyczalniach?

Jak napisałam wyżej, potrzebujesz prawa jazdy oraz paszportu lub dowodu. Umowę podpisać możesz w języku hiszpańskim, angielskim lub niemieckim. Jest jedna wypożyczalnia, która oferuje umowy w języku polskim! Ale o tym zaraz. Języki, które wypisałam wyżej to standardy. W umowie uwzględniony jest rodzaj samochodu oraz stan baku, jaki należy zwrócić wypożyczalni.

W momencie, kiedy coś jest niezgodne z umowa, należy zrobić zdjęcie i udać się z nim prosto do hotelu/wypożyczalni.

Jeśli w aucie zastaniecie 1/4 baku, to zostawiacie 1/4 baku kiedy oddajecie samochód. Jeśli w aucie jest jakaś usterka, również polecam zrobić zdjęcie, nagrać video i pokazać wypożyczalni. W momencie, kiedy zdarzy się jakiś wypadek, ktoś Was porysuje lub Wy porysujecie samochód i nie macie wykupionego pełnego ubezpieczenia, to niestety prawdopodobnie zostaniecie za to rozliczeni z wypożyczalnia. Wykupując pełne ubezpieczenie, chronisz siebie przed dodatkowymi kosztami w razie wypadku. Naprawdę serdecznie to polecam. Często zdarza się, że płacąc pełne ubezpieczenie za samochód nie musicie płacić depozytu. A depozyt potrafi wynosić 2500 euro. Wynajem aut na Majorce, jak widac, nie jest az taki prosty.

Wynajem aut na Majorce – zaczynamy porównanie kilku wypożyczalni samochodowych na Majorce!
  • 1. Słynna na całą Majorke wypożyczalnia Vanrell.

To zdecydowanie mój faworyt wśród wypożyczalni. Mają najniższe ceny. Zaczniemy od umiejscowienia ich biur. Ich biura można znaleźć na lotnisku w Palmie, w Alcudii, Cala Millor, Can Picafort, Playa Muro oraz Pollenca/Campanet. Możecie również wybrać inne lokalizację, ale wiąże się to z dodatkową opłatą. Wypożyczalnia otwarta jest również zimą, jednak nie w każdym mieście. Zimą otwarte są jedynie biura w Alcudii i na lotnisku. Można to sprawdzić na ich stronie lub dzwoniąc do nich. Ich strona działa świetnie. Ma kilka języków. Wybieramy tam datę wydania i odbioru samochodu. Mamy wyróżnione wszystkie ceny, pokazane wszystkie samochody i opisany regulamin. Możemy zarezerwować samochód już przez stronę internetową, bez kontaktu z obsługą. Moim zdaniem to bardzo ułatwia sprawę.

Ceny zależne są od tego, w jakim terminie bierze się samochód.

W momencie, gdy wykupujemy pełne ubezpieczenie, nie płacimy depozytu. W niektórych przypadkach można płacić także gotówką. Vanrell ma w swojej ofercie również luksusowe samochody. Jedyny minus – by wynająć samochód w Vanrell, należy mieć minimum 21 lat i posiadać prawo jazdy 2 lata. ALE, kiedy dzwoniłam do wypożyczalni, by wypytać się o szczegóły powiedziano mi, że mimo wszystko podczas rezerwowania auta, warto spróbować.

Ponoć przy tańszych opcjach, typu fiat panda, nie ma z tym problemów.

Tutaj podsyłam link (po angielsku), w którym możecie znaleźć regulamin wypożyczalni Vanrell: https://rentacarvanrell.com/langs/conditions/conditions_en.pdf
W nim opisane jest, co uwzględnia podstawowy wynajem samochodu, a co uwzględnia wynajem samochodu z pełnym ubezpieczniem. Jakie są dodatkowe opłaty oraz zakazy.Tutaj macie główną stronę wypożyczalni: https://rentacarvanrell.com/en/bookings-rentacar-majorca.html

  • 2. Wypożyczalnia Hiper

Ta wypożyczalnia nie różni się od żadnej innej. Za wypożyczenie najtańszego samochodu na tydzień zapłacimy troszkę ponad 100 euro, razem z ubezpieczeniem. Tutaj również żądają od Nas danych z karty. Tutaj również jest opłata za młodego kierowcę i na identycznych warunkach, jak wyżej. Opłata dzienna to 3,50 euro. Pobierany jest depozyt, w wysokości pełnego baku samochodu, który jest zwracany przy oddaniu samochodu. Wypożyczalnia Hiper ma mnóstwo oddziałów na całej Majorce, co jest jej ogromnym plusem. Ceny też są bardzo fajne, dlatego polecam rozważyć. Link tutaj: https://www.hiperrentacar.com/en/

  • 3. Wypożyczalnia samochodów TripCars

Wypożyczalnia TripCars stacjonuje w Są Coma, Cala Mandia, Cala Millor oraz Cala Bona. TripCars nie pobiera depozytu. By wynająć samochód należy mieć minimum 21 lat i należy posiadać prawo jazdy minimum rok. Kierowcy między 21 a 25 rokiem życia muszą zapłacić dodatkowe 8 euro dziennie.

W cenie jest już pełne ubezpieczenie.

Istnieje możliwość dowozu samochodu pod Twój hotel i nie wiąże się to z żadną opłatą, o ile chcesz dowozu samochodu w zonie, w której wypożyczalnia ma swoje biuro. Istnieje możliwość odbioru samochodu również z lotniska. Za 7 dni używania Fiata Pandy zapłacimy ok. 336 euro. Ceny zależne są od wysokości sezonu. Tutaj link do ich strony: https://tripcars.webcar.rent/0/trip-cars–rent-a-car-English/2

  • 4. Wypożyczalnia samochodów Wiber.

Na początek kilka minusów. Wypożyczalnia znajduje się tylko w Palma de Mallorca, 5 minut od lotniska. Plus – wychodząc z terminala na lotnisku znajdziemy busik firmy Wiber, który dowiezie Was do wypożyczalni za darmo. Kierowca musi mieć prawo jazdy minimalnie 12 miesięcy. Kierowcy w wieku od 21 do 24 roku życia muszą zapłacić dziennie 8 euro opłaty, ze względu na wiek. Istnieje również inna opcja – all inclusive. Daje ona możliwość odbioru kluczy do samochodu z budki. Ceny zaczynają się od 13 euro za dzień, przy czym opcja all inclusive zaczyna się od 29 euro za dzień.

Czym różni się opcja all inclusive od zwykłej?

Przy wyborze all inclusive mamy pełne ubezpieczenie, budkę, z której możemy odebrać samochód oraz nie pobiera się od Nas depozytu. W przypadku wybrania opcji podstawowej, musimy zapłacić 700 euro depozytu. Kartą. Cena depozytu może zwiększać się, przy innych kategoriach samochodów. Wypożyczalnia Viber nie dowozi samochodów w inne rejony Majorki. Funkcjonuje tylko przy lotnisku. Tutaj link do stronki: https://www.wiberrentacar.com/en/index/index

  • 5. Wypożyczalnia samochodów OK

Tutaj jest tak tanio, że aż ciężko w to uwierzyć. Na ich stronie zobaczycie cenę 2 euro za dzień! Szczerze mówiąc, nie ufam takim wypożyczalniom. W ich regulaminie również napisane jest, że kierowca powinien posiadać prawo jazdy minimum rok. Dodatkowo kierowcy w wieku od 19 do 24 roku życia muszą zapłacić 10 euro dziennie. Również opłata wiekowa. W pozostałych kwestiach nie różnią się od innych wypożyczalni. Jednak 15 euro za wypożyczenie samochodu na tydzień kusi! I to bardzo. Jeśli jednak obawiacie się, że zostaniecie oszukani. Na stronie oczywiście można dokupić pełen pakiet ubezpieczenia, gps, foteliki i wiele wiele innych. Wtedy cena oczywiście wzrośnie. Sprawdźcie sami: https://okrentacar.es/en

Wczytałam się w opinie na internecie i niestety większość mówi sama za siebie.

Klienci nie są zadowoleni z obsługi i ponoć pobierane są wysokie opłaty za szkody, które nie miały miejsca. Przy wypożyczeniu jakiegokolwiek samochodzie zostaje od Nas pobierany depozyt w wysokości od 900 do 2500 euro (w zależności od kategorii samochodu).Ten post służy porównaniu wypożyczalni samochodów. Niczego tutaj nie polecam. Jedynie staram się przybliżyć Wam sytuację.

  • 6. Polska wypożyczalnia samochodów Eagle.

Oferują umowę po Polsku, stacjonują na lotnisku oraz w Cala Millor. Najlepiej napisać do nich na ich facebook, to tam najszybciej odpiszą. Na maile pisane ze strony raczej nie dostaniecie szybkiej odpowiedzi, a przecież na tym Nam zależy, prawda? Aktualnie nie mają zbyt dobrze rozbudowanej strony internetowej, więc ciężko jest mi napisać coś więcej. Wiem, że pracują na Majorce już od kilku lat. Na stronie jest napisane, że wynajem za jeden dzień to 53 euro, za dwa dni 90 euro, a za 3 dni 119 euro. W cenie jest ubezpieczenie, przewodnik, gps, fotelik dla dziecka.

Nie biorą depozytu, płacić można gotówką.

Nie mają limitu wiekowego. Dużym plusem jest to, że dogadacie się po Polsku. Na lotnisku pracują praktycznie 24/7. Tutaj duży plus, są bardzo elastyczni. Jeśli chcielibyście dowóz samochodu pod Wasz hotel, może wiązać się to z dodatkową opłatą. Nie znam niestety cen, są one ustalane indywidualnie. Zimą wypożyczalnia jest zamknięta. Tutaj link do ich fb: https://www.facebook.com/EAGLERENTACARMALLORCA/?fref=nf

Wynajem aut na Majorce – jakie haczyki możemy napotkać w wypożyczalniach na Majorce?

Istnieje wiele dodatkowych opłat, które nie są naświetlone na głównej stronie. Dlatego naprawdę polecam dokładne przeczytanie regulaminu. Każda wypożyczalnia zabrania wywożenia samochodu poza teren Majorki. Jeśli to zrobisz, będziesz musiał zapłacić kilkaset euro. W momencie, kiedy dostaniesz mandat, z Twojej karty zostaną ściągnięte pieniądze za mandat lub zostanie do Ciebie on wysłany pocztą. To jednak nie wszystko, zazwyczaj wypożyczalnie mimo mandatu, ściągają od Ciebie opłatę za to, że dostałeś mandat. Dokładnie. Też mnie to dziwi. Jest wiele takich zasad. Dlatego naprawdę – czytajcie regulaminy!

Mam nadzieję, że pomogłam komukolwiek tym postem.

Ten post miał na celu porównanie kilku wypożyczalni. Przyblizenie Wam jak wyglada wynajem aut na Majorce. Jak widać, tam gdzie tanie ceny, tam trochę więcej ograniczeń. A tam gdzie wyższe ceny, ograniczeń o wiele mniej. Wszystko się wyrównuje. Jak pisałam wyżej, nie namawiam nikogo do korzystania właśnie z tych wypożyczalni. Polecam Wam rozważyć opcje wynajęcia samochodu w którejś z nich. Każda z nich jest inna i stacjonuje w różnych miejsach. Mam nadzieję, że uda Wam się zdecydować, która będzie dla Was najlepsza!

Co jeszcze mogłoby Cię zainteresować?

Na pewno to, co warto wiedzieć przed wyjazdem na Majorce: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/majorka-2020-co-warto-wiedziec/. Co podpisujemy na recepcji w hotelu, czyli rodo na Majorce: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/rodo-w-hotelarstwie-majorka/. Czy all inclusive jest zabronione na wyspie: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/zakaz-all-inclusive-majorka/. Ile zapłacisz podatku klimatycznego na Majorce: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/eko-podatek-na-majorce/. Jakie wybrać rejsy na Majorce: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/rejsy-na-majorce/. Jaka jest pogoda na Majorce, kiedy warto przyjechać: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/pogoda-na-majorce/. Czy wyjazd zimą na Majorkę to dobry pomysł: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/zima-na-majorce/. Dlaczego w ogóle warto wybrać Majorkę: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/majorka-wakacje/.

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom