Jardines de Alfabia – najpiękniejsze ogrody na Majorce?

Jardines de Alfabia to przepiękne ogrody, znajdujące się u stóp gór Serra de Tramuntana na Majorce. Co już powinno dać Wam do zrozumienia, że tamtejsze widoki są przepiękne! By dostać się do ogrodów należy pojechać w kierunku miasteczka Soller i skręcić przed tunelem w prawo. Można się tam również dostać autobusem, jednak jak to zwykle bywa na Majorce, wiąże się to z niezliocznymi godzinami i przesiadkami w komunikacji miejskiej.

Jardines de Alfabia – godziny otwarcia, ceny i informacje.

Jardines de Alfabia znajdują się niedaleko miejscowości Bunyola, w której przy okazji możecie również odwiedzić Willa Raixa, która jest równie imponująca. Historia ogrodów sięga aż do Arabskiej ery. Ogrody odwiedzane były przez licznych władcow, w tym chociażby Królową Elżbietę II, która odwiedziła ogrody w 1860 roku. Nie jestem dobra w historii, dlatego też zdecydowałam, że odeślę tych ciekawskich do oficjalnej strony ogrodów, na której uzyskacie odpowiedzi na większość Waszych pytań.

Godziny otwarcia:
1 Kwietnia do 31 Października (od poniedziałku do piątku): 9.30 – 18.30
Marzec: od poniedziałku do piątku 9.30 – 17.30, sobota 9.30 – 13.00, niedziela zamknięte
1 Lisopada do 28 Lutego – zamknięte
Ostatnie wejście 60 minut przed zamknięciem

Ceny:
Generalny 7.50 euro
Rezydenci Majorki 5 euro
Dzieci poniżej 10 roku życia wchodzą za darmo

Co oferują Jardines de Alfabia?

Poza przepięknymi ogrodami, znajduje się tam także Willa, która również udostępniona jest do zwiedzania. W środku zastaniemy oryginalne meble, używane przez dawnych mieszkańców, obrazy i wiele innych dekoracji. Będziemy mogli podziwiać widoki, które kiedyś podziwiała, wśród innych władców, Królowa Elżbieta II. A są one naprawdę cudowne. W Jardines de Alfabia znajduje się także bar z napojami i przekąskami. Usytuowany jest w sercu ogrodów z pięknymi widokami na tamtejszy staw i tamtejszą roślinność. W ogrodach można również wyprawić wesele. Cennik i zdjęcia znajdziecie na oficjalnej stronie ogrodów. Szczerze mówiąć uważam, że sama chętnie wzięłabym tam ślub. Mnie te ogrody powaliły na kolana. Jestem w nich zakochana i na pewno niejednokrotnie tam wrócę. Jeśli po zwiedzaniu ogrodów zgłodniejecie, to zaraz przy wyjściu z ogrodów, obok parkingu znajduje się przyjemna resturacja.

Czy warto odwiedzić Jardines de Alfabia?

Zdecydowanie tak. W porównaniu do ogrodu Botanicactus, Jardines de Alfabia mają o wiele więcej do zaoferowania. Poza samymi widokami i willą, w ogrodach żyją również kozy. Będzie to na pewno nie mała atrakcja dla dzieci, a poza kozami, myśląc o dzieciach, znajdzie się coś jeszcze! W drodze na wieżę widokową, mamy możliwosć przejścia przez piękny tunel. Tuż przed nim znajduje się tablica, na której jest napisane, by nacisnąć guzik i odczekać 20 sekund. Po 20 sekundach w tunelu zaczyna tryskać woda. Jest to nie mała atrakcja dla dzieci, jak i dla dorosłych i idealny pomysł na upalne dni. W ogrodach znajduje się mnóstwo cienia, także na pewno nie spłoniecie żywcem. Jednak na Majorce, nawet w cieniu czasami jest gorąco.

Co warto zwiedzić w okolicach Jardines de Alfabia?

Wow, ta lista mogłaby być naprawdę długa. Tuż obok Jardines de Alfabia, znajduje się Willa Raixa link tutaj: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/willa-raixa/). Dodatkowo, niedaleko ogrodów znajduje się przepiękne miasteczko Soller i Puerto de Soller (link tutaj: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/puerto-de-soller/). To właśnie tamtędy jeździ słynny pomarańczowy pociąg. Jeśli jesteście dobrymi kierowcami, to polecam zdecydowanie udać się do Cudownego miasteczka Valldemossa (link tutaj: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/valldemosa-2/ ) oraz Deia. To właśnie w tych miejscowościach najczęściej bywają światowej klasy gwiazdy, co wiąże się również z tym, że tamtejsze ceny są wysokie. Jeśli chcielibyście udać się na plażę, to polecam Puerto de Soller lub Cala Deia (druga opcja wiąże się z serpentynowymi drogami wśród gór). Jeśli jednak wolicie spokojne drogi, to polecam po prostu udać się do Palmy (link tutaj: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/palma-de-mallorca/ ) i odpocząć na tamtejszej plaży! Udając się do miejscowości El Arenal, będziecie mieli okazję zobaczyć palmy, rosnące na plaży.

Tutaj zostawiam Wam link do oficjalnej strony Jardines de Alfabia: https://www.jardinesdealfabia.com/en/. Oraz zapraszam Was serdecznie do odwiedzenia mojego instagrama, gdzie zapisane są w wyróżnionych relacjach zdjęcia i filmiki z wszystkich wyżej wymienionych miejsc, tak jak i z ogrodów: https://www.instagram.com/vacaymodecom/