Cala Gat, Majorka.

Cala Gat to bardzo malownicza zatoka, znajdująca się tuż obok Cala Ratjada. Ja uwielbiam takie miejsca. Piasek, mega czysta woda. Z tyłu las, a wokół skały. No i piękna promenada! Zatoka Cala Gat jest świetnie ulokowana. Nieco schowana, co na pewno chroni od wiatru. To, co jeszcze mi się tam spodobało, to zdecydowanie skały na plaży, które oddzielają ją na kilka części.

Co zwiedzić w okolicy Cala Gat?

Cala Gat to bardzo spokojna okolica. I bardzo malownicza. Jest to bardzo dobre miejsce wypadowe. Wokół znajdzie się naprawdę dużo miejsc do odwiedzenia. Na przykład Cala Ratjada i Cala Moll https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-ratjada-son-moll/, gdzie dostaniemy się idąc promenadą o nazwie Passeig Ses Amfores, która znajduje się za plażą. Niedaleko znajduje się także piękne Sa Font de Sa Cala https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/sa-font-de-sa-cala-majorka/, Cala Mesquida https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/plaza-cala-mesquida-majorka/, Cala Agulla https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-agulla-majorka/ czy też Castell de Capdepera https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/castell-de-capdepera-majorka/. Nieopodal znajduje się także przepiękny ogród, który można odwiedzić maksymalnie dwa razy dziennie, z przewodnikiem. Nazywa się Sa Torre Cega. I zdecydowanie ogromne wrażenie zrobi na Tobie Faro de Capdepera. Jest to latarnia z widokiem na przepiękne, OGROMNE klify.

Zatoka Gat znajduje się w moim ulubionym rejonie na Majorce!

W Cala Gat znajduje się kilka hoteli, a tuż obok znajduje się miejscowość Cala Ratjada, gdzie na pewno bardziej tętni życie. Jest tam mnóstwo barów i restauracji. Nocą również tętni tam życie. Cala Ratjada to rejon nieco droższy od innych. Za to naprawdę malowniczy. Zatoka, o której mowa w dzisiejszym poście znajduje się tak naprawdę w moim ulubionym rejonie na Majorce, czyli Capdepera. Jest on dla mnie niesamowicie interesujący i malowniczy. Tutejsze zatoki i formacje skalne robią na mnie naprawdę duże wrażenie.

Opuszczony dom w Cala Gat.

Jest tutaj jeszcze jedna, bardzo interesująca rzecz. Udając się na Faro de Capdepera główną ścieżką, po jej prawej stronie zobaczymy wielką bramę. Możliwe, że będą na niej jeszcze taśmy policyjne. Jest to ogromna, opuszczona willa. Nigdy nie byłam w tak dziwnym, pełnym zagadek miejscu. Willa jest na sprzedaż, za jedyne 600 tysięcy euro. Na moim instagramie znajdziecie relację z tego miejsca. Wszystko nagrywałam, nie robiłam zdjęć. Willa ma bardzo nietypową budowę, pełno zakamarków, kilka skrytek, podziemia, piwnice, garaż oraz przyczepy campingowe. Historia tego miejsca jest Nam nieznana. Jeśli jesteś fanem dziwnych, nietypowych miejsc. To wejdź do środka.

Social media.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej, serdecznie zapraszam Cię do obejrzenia Cala Gat w innej odsłonie, w moich wyróżnionych relacjach na instagramie. Znajdziesz tam także wiele innych zakątków, plaż, zamków czy sanktuariów na Majorce. Link tutaj: http://www.instagram.com/vacaymodecom. Zapraszam Cię także na mojego Facebooka, gdzie poruszam głębsze tematy, takie jak życie na Majorce, różnice kulturowe, nauka języka hiszpańskiego na Majorce czy praca na wyspie. Link tutaj: http://www.facebook.com/vacaymodecom