Cala Morlanda

Jest to jedna z moich ulubionych zatok, które do tej pory widziałam. Przypadła mi do gustu ze względu na otaczające ją z każdej strony skały. Przyciąga mnie w niej jej krystalicznie czysta woda i głębokość. Zawsze podziwiałam miejsca, w których mimo głębokości nadal możesz podziwiać dno. Nie jestem osobą ufającą wodzie. Zawsze mam do niej dystans i czuję niewielki strach wchodząc do niej. Kiedy dotknie mnie rybka, to zaczynam panikować i rozglądać się na boki. Może to rekin?! Jestem przewrażliwiona na tym punkcie. W dzieciństwie bałam się oddalać od reszty dzieci kąpiących się ze mną w stawach czy jeziorach, ponieważ bałam się utopić lub zostać zjedzona przez rybki, bądź co gorsza – dotknąć glonów! Ble! Cala Morlanda kusi także nurków. Nie ma tutaj rybek takich, jak na plaży w Egipcie, jednak mimo wszystko nurkowanie w celu podziwiania rybek może potrwać kilka godzin.

Może to rekin?!

Zatokę Morlanda polecił Nam do zobaczenia Piotrek, kiedy go poznałam. Byłyśmy nieco złych mysli, kiedy po pięciu minutach chodzenia po deptaku, o którym mówił Piotrek nadal nie było śladu pięknej zatoki. Wokół tylko strome kamienie i przerażające fale, które rozbijały się na nich. Po kilkuminutowej wycieczce wchodzimy w osiedla. Deptak się kończy. Jednak zamiast wchodzić w głąb osiedla, należy udać się w stronę wybrzeża. Wtedy dojedziemy do Cala Morlanda. Jest to jedno z piękniejszych miejsc na Majorce. Przed Waszymi oczami rozpościerać się będzie widok na zatokę otoczoną małymi klifami. Na morzu będą dryfować statki i jachty. Do zatoki będą prowadziły wykute z kamienia schody. Plaża nie jest piaszczysta, jest kamienista. Dodam, że nie są to małe kamienie, tylko głazy. Ciężko jest znaleźć wygodne miejsce, jednak zatoka ma swój urok. Pomiędzy kamieniami można zobaczyć raki, jednak gdy wejdziemy do wody, pod stopami znajdzie się już tylko piasek.

Cala Morlanda to tylko 10 minut pieszo z S’illot.

Mam tutaj na myśli niemowlaki lub dzieci, które nie poradzą sobie z samodzielnym przejściem po skałach do wody. Na tej plaży prowadzony jest również kurs nurkowania, a co ciekawe, prowadzą go Polacy :) Zatokę otaczają wysokie na kilka metrów klify, dlatego jest to jedne z ulubionych miejsc miejscowych nastolatków do skoków do wody. Po prawej stronie zatoki znajduje się mały ogród, niepozorny. Jednak ma on w sobie trochę magii. Polecam przejść się tam z dziećmi, by mogły tego doświadczyć. W ogrodzie, na środku jest mały plac, a na środku tego placu jest specjalne miejsce, w którym należy stanąć i wypowiedzieć jakiekolwiek słowo. Tylko osoba stojąca właśnie w tym wyznaczonym miejscu dowie się, co się po tym stanie. Miejsce to nie jest oznaczone w żaden sposób, dowiedziałam się o nim dzięki mojemu chłopakowi, który mieszkał w okolicy 10 lat. Myślę, że dzieci będą miały niezłą frajdę i nie lada zagadkę do odgadnięcia.

Jeżeli szukacie miejsca, w którym chcielibyście się zatrzymać na Wasze wakacje, to serdecznie polecam okolicę S’illot, w tym Cala Morlanda.

Jestem pewna, że się nie zawiedziecie. Wszystko jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. W okolicy również jest duży LIDL, więc jeśli ktokolwiek z Was planuje zaopatrzyć się w tanie składniki na obiad, to dobrze trafiliście. Ta część Majorki jest zadbana, pełna pięknych widoków i atrakcji. Zapewniony jest dobrze zorganizowany transport miejski i znajdują się tutaj informacje turystyczne. Idealne miejsce na wakacje zarówno rodzinne jak i dla par, lub singli szukających przygód ;) Kto wie, może jak ja przyjedziecie na Majorkę samotni, a wyjedziecie z partnerem na całe życie?