Cala Ratjada na Majorce.

Nie ma im się co dziwić. Bardzo długa promenada. Prowadząca od Cala Ratjada do Son Moll. Przepełniona przepięknymi widokami, mnóstwem restauracji, barów, pubów i sklepów. Na każdym kroku słychać rozmowy ludzi, którzy zjechali się tutaj z róznych zakątków świata. Cala Ratjada to świetny wybór. W miejscowości znajduje się mały port, a obok mała zatoka, którą lubują nurkowie. Zapewne dlatego, że zatoka otoczona jest skałkami, które pełnią rolę domu wielu stworzeń wodnych. Nie mała atrakcja dla amatorów nurkowania. Jednak moim zdaniem zdecydowanie lepszym miejscem jest Cala Moll, znajdująca się w miejscowości obok – Son Moll. Jeśli mam być z Wami szczera, to przyznaję, że Cala Moll to jedna z piękniejszych zatok jakie widziałam. Zatoka znajduje się niedaleko portu, także z plaży mamy widok na statki i jachty.

Cala Ratjada i Son Moll to idealne miejsca dla osób, które lubią luksus.

Roi się tam od przyjemnych, romantycznych i innowacyjnych restauracji. Ja osobiście jestem zakochana w oszklonych tarasach z widokiem na morze! Jeden z hoteli w Son Moll posiada taki taras, tuż przy deptaku. Widok rozpościera się na morze i dryfujące na nim jachty oraz na plażę, przepełnioną ludźmi. Cala Moll charakterystyczna jest przez ogromne skały po jej prawej stronie. Wielu ludzi wspina się na nie, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Dla ciekawskich, lubiących spacery – polecam wybrać się deptakiem, który usytuowany jest tuż za plażą. Dosłownie 200 metrów od Cala Moll można podziwiać małe, dzikie zatoczki, które nie zawsze są oblegane przez ludzi. Są o wiele mniejsze i skromniejsze, jednak moim zdaniem, bardzo krajobrazowe! Widok na skały i zatoki ciągnie się na kilka kilometrów.

Okolice Cala Ratjada również są bardzo ciekawe.

Niedaleko znajduje się zamek Castell de Capdepera. W miejscowości Capdepera. Serdecznie polecamy się tam udać, wejście kosztuje jedyne 4 euro, a zdjęcia, widoki i wspomnienia są niezapomniane! Obok znajduje się również jedna z piękniejszych Majorkińskich zatok – Cala Angulla. Warto też udać się do miejscowości Arta – jedna z najstarszych na Majorce! Majorka ma do zaoferowania dosłownie wszystko. Plaże, zatoki, góry, lasy, piękna architekturę i historię. Dużo zamków, muzeów, kościołów i katedr, które nęcą do siebie wyglądem i chęcia odkrycia tego, co nieznane. Jeśli szukałabym idealnego miejsca do wypoczynku na Majorce, to Cala Ratjada zdecydowanie górowałaby na liście! Zdecydowanie warto zahaczyć o te miejsca, podczas swojego pobytu na tej rajskiej wyspie!