Calo des moro – jak dostać się na tą zatokę?

Zatoka ta znajduje się tuż obok Cala S’Almunia, można dojechać na nią autobusem, który wyjeżdża z miejscowości Santanyi lub samochodem. Nie ma tam jednak możliwośći zaparkowania samochodu. Najbliższy parking znajduje się na Cami Cala Llombards. Ma on jednak mało miejsc parkingowych, dlatego jak zawsze – polecam wybrać się tam z samego rana, najlepiej o 7/8 rano. Dojście z parkingu na Cala S’Almunia zajmie ok. 15 minut, a Cala S’Almunia na Calo des Moro ok. 10 minut. Drugim wyjściem jest zaparkowanie samochodu tuż przy zejściu na plażę. Jednak często grozi to mandatem, a miejsc naprawdę brakuje.

parking cala salmunia

Calo des Moro to ogłoszona przez wielu – napiękniejsza zatoka na Majorce.

Tamtejsza plaża jest plażą dla nudystów, dlatego jadąc tam – pamiętajcie o uszanowaniu tego. Zejście na plaże jest dość ciężkie dla małych dzieci. Prowadzą na nie małe, strome schodki z kamienia i piasku – łatwo się tam poślizgnąć. Nie sprawia jednak większej trudności dorosłym. Woda jest tam płytka i krystalicznie czysta. Plaże otaczają skały i wysokie klify, po których można spacerować. Nad plażą znajdują się punkty widokowe. Przy tablicy informacyjnej znajdują się puszki, do których można wrzucić pieniądze, które wydwane są na utrzymanie plaży. Zajmuje się tym rodzina, która mieszka w okolicy i utrzymuje zatokę w idealnym stanie.

Na plaży nie ma leżaków do wynajęcia ani baru.

Koniecznie zaopatrzcie się w jedzenie i picie. W okolicy nie ma też żadnego sklepu. Plaża jest naprawdę mała, dlatego warto wybrać się na nią jak najwcześniej. Sporą część plaży zajmują także kamienie. Znajduje się tam też mała grota. Idealne miejsce dla osób, które lubią cień na plaży. Jeśli wybierasz się na Calo des Moro nie ominie Cię wizyta na Cala S’Almunia, którą trzeba przejść, by się tu dostać. Jeśli parkujesz samochód na parkingu, o którym wspominałam wcześniej – serdecznie polecam wybrać się także na Cala Llombards. Calo des Moro to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas Twojego pobytu na Majorce. Szczerze? Gdybym ominęła to miejsce, to gorzko bym tego żałowała. Tutaj link do postu o pobocznej Cala S’Almunia: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-salmunia/