Can Picafort – kolejna piękna, turystyczna miejscowość – jak każda nadmorska!

W Can Picafort jest coś, co przykuwa uwagę. Rzeźby. Stworzone przez Joana Bennassara. Są to głównie postaci kobiece, boginie i wróżki, które “rozmawiają z naturą i morzem”, przywołując starożytne cywilizacje śródziemnomorskie! Tutejszy deptak jest również szeroki i prowadzi przez całą plażę. Bardzo przyjemne miejsce!

Can Picafort położone jest w samym centrum Zatoki Alcudia.

Ma trzy centra demograficzne: Santa Margalida, Can Picafort i Son Serra de Marina. Can Picafort jest głównym miastem z największą liczbą mieszkańców i odwiedzających. Jest to najważniejszy ośrodek turystyczny tego regionu. Charakteryzują go delikatne wydmy sosnowe. Krajobraz charakteryzuje się suchą ziemią uprawną, zbożami i migdałami.

Z drugiej strony, jego specjalna topografia doprowadziła do osiedli ludzkich, co czyni ją gminą o największej liczbie stanowisk archeologicznych na wyspie.

Prehistoryczne szczątki, które się wyróżniają, to: Talaiot Sa Nineta, Es Figueral de Son Real, Sa Punta des patrón i krąg pogrzebowy Son Bauló. Najważniejszymi miejscami są nekropolia Son Real i illa des Porros. Historia zaczyna się nieco ponad sto lat temu, gdy niektóre zamożne rodziny w Santa Margalida zdecydowały się na budowę swoich letnich domów w tej okolicy. Jeroni Fuster “Picafort” to jedna z osób, które rozpoczęły rozwój tego obszaru.

Dzisiaj Can Picafort to miejscowość turystyczna Majorki, która ma wiele hoteli i restauracji.

Na początku lat 70 Can Picafort był małą wioską rybacką liczącą 200 mieszkańców. Z upływem czasu przekształcono go w ośrodek z prawie 10 000 miejsc hotelowych. W dzielnicy Son Bauló jest mały chroniony obszar przyrodniczy o nazwie Son Real, w którym można zobaczyć wiele dzikich zwierząt, takich jak żółwie morskie, czerwone bażanty, zające, króliki, łasice, dormice i algierskie jeże. W tym obszarze znajdują się ważne wykopaliska archeologiczne. Większość z nich pochodzi sprzed czasów rzymskich. Najbardziej znane to Królewska Nekropolia lub Cmentarz Fenicjan.

Jak widać to interesujące miejsce.

Zwłaszcza dla osób, które cenią sobie spokój i relaks. Wydaje się miejscem, które ceni sobie sztukę, kulturę i tradycję. Jest w okolicy co zwiedzić, co zjeść. Jest się gdzie opalać! Dodatkowo Can Picafort mieści się na pięknej lini brzegowej. Dlatego łatwo jest się stamtąd dostać na przykład do Alcudii. Tam znajduje się o wiele więcej atrakcji i przepiękne plaże! Zdecydowanie polecam to miejsce, tymbardziej, że jest tańsze od wielkiej Alcudii.