Castillo de Sa Punta de N’amer na Majorce.

Jeśli podczas swojego pobytu na Majorce zatrzymujesz się w Cala Millor, Sa Coma lub S’illot, czy Cala Morlanda to zdecydowanie polecam odwiedzić Castillo de Sa Punta de N’amer! Jest to bardzo mały zamek, położony przy samym wybrzeżu. Zamek leży na obszarze przyrodnicznym zajmującym około 200 hektarów o dużej wartości przyrodniczej, kulturowej i historycznej.

Castillo de Sa Punta de N’amer położony jest między Cala Millor a Sa Coma.

Można się do niego dostać z tych dwóch miejscowości. Jedno wejście znajduje się na końcu plaży Sa Coma, a drugie wejście zaczyna się przy plaży Cala Millor – tutaj można wybrać dwie opcje! Jedna: wejscie na teren obszaru przyrodniczego prosto z plaży i Druga: wejście na teren przez park – na ulicy Castell (Carrer Castell, Cala Millor).

Ja zdecydowanie jednak polecam wybranie się głównym wejściem – w Sa Coma.

Znajduje się tam też Rancho Sa Coma, więc towarzyszą Wam konie pasące się na łąkach. Po drodze mijamy piękne widoki na morze i klify. Trasa prowadzi przez las i pola. Można też dostać się na zamek konno. Kiedy ostatnio pytaliśmy właściciela o cenę – mówił on o 15 euro za dwie godziny jazdy terenowej. Jednak ta cena może się zmienić. Polecam tę trasę ze względu na jej uroki! Jest łatwa do pokonania i miejscami znajdzie się również cień, za którym można naprawdę latem zatęsknić.

Zamek Punta de Amer jest umocnioną wieżą.

Wieża jest sześcienną budowlą otoczoną fosą i zbudowaną z piaskowców. Został zbudowany pod koniec XVII wieku. Do górnej części prowadzą kamienne spiralne schody. Sam zamek nie robi największego wrażenia. Jednak jest to idealne miejsce na spokojny, rodzinny spacer! A na miejscu znajduje się restauracja z pięknymi widokami!

Restauracja i zamek otwarte są cały rok!

Wejście na zamek jest darmowe. W restauracji nie można płacić kartą. Dlatego polecam wziąć ze sobą gotówkę! Na miejscu nie ma żadnego placu zabaw dla dzieci. Jedyną atrakcją jest zamek i ewentualnie zwierzęta – kuce i papugi. Godziny otwarcia:
– Lipiec – Sierpień: 10:00 – 00:00
– Wrzesień – Czerwiec: 10:00 – 18:00

Polecam również spacerować wybrzeżem – nie środkowym szlakiem.

Widoki na wybrzeżu są o wiele ciekawsze i po drodze można zobaczyć ciekawe miejsca. Takie jak piaskowa jaskinia, czy wycięte układy skalne! Drugim szlakiem można na spokojnie wrócić. Po drodze spotkamy konie, biegaczy i kolarzy. Polecam założyc wygodne buty i wziąć ze sobą dużo wody. Link do strony zamku: http://www.infomallorca.net/?te=sec&e=17423&te2=con&e2=287

Zapraszam także do przeczytania postu o pobocznych miejscowościach:
– Sa Coma: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/sa-coma-mallorca/
S’illot: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/sillot-2/
– Cala Morlanda: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-morlanda/
– Cala Millor: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-millor-mallorca/

Serdecznie zapraszam do obserwowania mojego instagrama.

Na instagramie dużo nagrywam. Dodaję bardzo dużo relacji i wiele z nich jest u mnie wyróżnionych. Dlatego polecam zaobserwować lub odwiedzać moje konto i zobaczyć relacje z miejsc, w których byłam. A jest tego coraz więcej! Filmy to najlepsza forma przekazu, jeśli chodzi o atrakcje! Dlatego sprawdźcie mój profil tutaj: https://www.instagram.com/vacaymodecom