Pogoda na Majorce to najczęstsze pytanie jakie dostaję.

“Dzień dobry, lecę na Majorkę w lutym/marcu/lipcu/wrześniu, jaka jest wtedy pogoda, bo na forum to różnie piszą?”. Wiem, że tym postem nie zmienie zbyt wiele. Jednak postanowiłam go napisać, by mniej więcej określić Wam jaka jest pogoda na Majorce.

Nie podam Wam żadnych temperatur. Nie podam Wam siły wiatru i temperatur wody.

To wszystko możecie sprawdzić w Google. Pogodę też możecie sprawdzić w Google. Opiszę Wam za to ogólnie jaka jest pogoda na Majorce. Polecam Wam tutaj dwie strony, z których ja korzystam i które moim zdaniem są adekwatne do realiów! EL TIEMPO: https://www.eltiempo.es/palma-de-mallorca.html oraz ACCUWEATHER: https://www.accuweather.com/pl/es/palma/308014/weather-forecast/308014 Jednak doskonale Was rozumiem. W momencie, kiedy w Styczniu planujecie wakacje na lipiec, chcecie poznać temperatury i warunki! No to zapraszam Was serdecznie! Aha! Zanim zacznę pisać resztę, to zapraszam Was do mojego postu o tym, co można robić na Majorce zimą, tutaj: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/zima-na-majorce/ Oraz na kolejny, w którym opisuję dlaczego warto wybrać Majorkę na Wasze wakacje: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorka/ :)

Zaczynamy od mroźnej zimy – Grudzień, Styczeń i Luty.

Pogoda na Majorce zimą jest na pewno o wiele chłodniejsza niż reszta pór roku. Z tego na pewno każdy zdaje sobie sprawę. Na Majorkę w tym okresie sprzedawane są bardzo tanie bilety lotnicze – na przykład z Berlina. Kusi to wielu Polaków (i nie tylko) do wyboru tego kierunku. W końcu zapłacić 2 euro za bilet zimą, a prawie 1000 złotych latem to spora różnica. I nie dziwię Wam się. :) Tutaj polecam mój kolejny post – przewodnik po (moim zdaniem) najlepszej wyszukiwarce lotów – Skyscanner: https://vacaymode.com/poradniki/skyscanner-jak-latac-najtaniej/

Nawet w zimie znajdą się osoby, które się kąpią i opalają.

W zimie temperatury też potrafią być wysokie, ale na pewno nie tak wysokie jak latem. Wielokrotnie ubierałam się ponad miarę. Niektóre dni są na długi rękaw i długie spodnie i kurtkę, a inne nawet na opalanie się w bikini na plaży. Zależy to już tylko od upodobań i tego, kto jakie lubi temperatury. Zimą jednak częściej padają deszcze i częściej pojawiają się wichury. Nie będę w tym poście nikogo zniechęcać do odwiedzenia Majorki zimą – wręcz przeciwnie. Pogoda na Majorce zimą jest przepiękna – cała wyspa mocno zielenieje. Latem tego nie zobaczymy. Na drogach jest mniej ruchu, ceny hoteli i wynajmu samochodów spadają. Tak samo ceny wielu atrakcji. Dla wielbicieli zwiedzania – zimę polecam. Dodam tylko, że zimą oferty hotelowe są bardziej ubogie i większość letnich atrakcji oraz restauracji jest zamknięta. Dla wielbicieli wylegiwania się cały dzień na plaży – polecam Egipt. :)

Wiosna! Marzec, Kwiecień i Maj!

No i tutaj się zaczyna… temperatury idą w górę! Dzień robi się dłuższy, a wieczory troszkę cieplejsze niż zimą. Czasami popada, czasami powieje. Ubieramy się bardziej skąpo. Krótkie spodenki, sukienki, odkryte nogi i powiew świeżości. Zrzucamy kurtki na rzecz lekkiej bluzy. Coraz więcej osób odwiedza Majorkę, coraz więcej osób opala się na plaży. Życie zaczyna najbardziej tętnić w Maju. I to w Maju jest najgoręcej z wiosennych miesięcy! To wtedy otwiera się reszta hoteli i restauracji! Ta pora roku jest idealna dla rodzin z dziećmi, wielbicieli Majówkowych wakacji oraz osób, które wolą trochę cieplejsze klimaty, ale nadal mniej tłoczne miejsca! Wtedy mamy ostatnie chwile na to, żeby nacieszyć się spokojną, mało tłoczną Majorką… bo przed Nami…

Czerwiec, Lipiec i Sierpień – szczyt sezonu letniego!

Ceny biletów szaleją. Wydajemy tysiące na samą podróż. Odliczamy dni do wakacji. Pogoda na Majorce sięga swoich szczytów! Temperatury są bardzo wysokie! Deszcze padają o wiele rzadziej, wiatr o wiele lżejszy. Opalamy się na plaży, pluskamy w krystalicznie czystej wodzie. Może nawet pływamy na różowym jednorożcu! Jak kto lubi – w końcu to wakacje! Idealne miesiące na wygrzewanie się na plaży i nacieszenie się gorącym klimatem Majorki. Zwiedzanie może być bardziej uciążliwe. Upały, tłok na drogach i w zabytkach, czy na plażach dają o sobie znać. Dodam, że pogoda może być również zdradliwa – w Lipcu kilka lat temu padał grad! ;)

Polska jesień jest przepiękna, a jak to jest z Majorkową? Wrzesień, Październik i Listopad.

Wysokie temperatury utrzymują się dalej. Woda w morzu nadal jest cieplutka. Zdarzają się deszcze, zdarzają się mocniejsze powiewy wiatru. Jak w każdym innym możliwym miesiącu roku. :) Można się opalać, można się kąpać. Można zwiedzać. Do końca Października jest spory wybór w hotelach, restauracjach i innych atrakcjach. W Listopadzie, Grudniu, Styczniu, Lutym i Marcu musimy liczyć się z bardzo małym ruchem na Majorce. A także z małym wyborem restauracji. Dopiero w Kwietniu po malutku zaczynają się otwierać jakiekolwiek sezonowe atrakcje!

Jesienią wyspa zaczyna znów nabierać kolorów.

Można wtedy zauważyć duże zmiany w przyrodzie. Wszystko zaczyna odżywać. Dotychczasowe wypalone trawniki stają się zielone, plaże zaczynają pustoszeć… Jesień, tak samo jak Wiosna i Zima to idealny czas dla osób skupiających się w swoich podróżach na zwiedzaniu!

Podsumowując!

Jeżeli na forach piszą, że pogoda na Majorce jest różna – to znaczy, że jest różna, kochani! Niestety, ale żadne biuro podróży lub żaden prywatny przewodnik nie zagwarantuje Wam 100% świetnej pogody. Dobrze o tym wiecie. Dodatkowo, jeśli na jakiejś stronie widnieje napis “średnia temperatura 21” to wcale nie znaczy, że maksymalnie jest 21 stopni. Może sięgać nawet i 30. Na przykład Maj – mówią, że jest chłodno i nie warto, a ja w Maju spiekłam się jak skwarek i pociłam jak bardzo dobrze Wam znane różowawe zwierzątko. :) Może za jakiś czas technologia zaoferuje Nam możliwość opalania się na każdej plaży na świecie o każdej porze roku. Tymczasem, musimy żyć z rozkapryszoną pogodą na całym świecie!