Sa Coma

Kiedy pierwszy raz, razem z koleżankami wyjechałam na Majorkę zatrzymałyśmy się w hotelu, w miejscowości Sa Coma. Podczas pierwszej wizyty, poznałam tam mojego chłopaka. Pracował w hotelu, w którym się zatrzymałyśmy. Więcej o tym jak się poznaliśmy, tutaj: https://vacaymode.com/o-nas/wakacje/ Obok Nas, leży mała mieścina – S’illot. To właśnie tutaj mieszkał mój chłopak, a teraz po kilku latach nieobecności, wracamy tam, gdzie wszystko się zaczęło. Na Majorce byłam już wcześniej wiele razy, ze względu na to, że rodzina Piotrka tutaj mieszka. Przyjeżdżaliśmy do nich w odwiedziny. W między czasie poznałam dobrze okolicę, dlatego też pierwszy post będzie właśnie o Naszej okolicy. Jest jedną z najbardziej obleganych turystycznie.

Plaża w Sa Coma

Sa Coma przyciąga nie tylko plażą, której nie można niczego odjąć. Krystalicznie czysta woda, atrakcje, pełno słońca i złoty piasek. Miejscowość ta jest większa od S’illot, a dzieli je tylko jeden mały mostek, który jest miejscowym wyznacznikiem granicy. Idąc deptakiem miniesz mnóstwo restauracji i wiele sklepów z biżuterią. Miniesz też port i mini park rozrywki z bilardem, batutami dla dzieci i innymi. Teraz pozostała już tylko plaża. Duża, szeroka, piękna i zawsze zapełniona po brzegi. A za nią deptak otoczony lasem palm, przez który możesz spacerować pieszo lub rowerami.

Po plaży często będą się przechadzać miejscowi, którzy sprzedają zimne owoce oraz oferują różnego rodzaju masaże stóp, rąk czy pleców.

Jest tu również mała stadnina konna, z której latem korzysta wiele osób. Nazywa się Rancho Sa Coma i mieści się tuż przy końcu plaży, na Avinquda de les Savines. Pomijając wiele restauracji i pubów, zagłębiając się w środek miejscowości odnajdziecie kolejny deptak, który jest idealny dla turystów, którzy uwielbiają zakupy. Można tam kupić pamiątki, ubrania, wszelkie akcesoria do plażowania, wynająć różne pojazdy, zrobić sobie tatuaże z henny i wszystko inne co można sobie wyobrazić :). W tej miejscowości znajduje się także mini park wodny, z małymi atrakcjami dla dzieci, barem, basenami, wyłożony trawnikiem, a także golf czy Zoo – link do postu o Zoo tutaj: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/safari-zoo/. Z Sa Coma blisko jest także do S’illot, Cala Morlanda, Cala Millor czy Cala Bona! Sa Coma jest strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o wybór miejsca na Twoje wakacje! Polecam!