Safari Zoo

Safari Zoo to idealne miejsce dla dzieci. Można spędzić tam miło dzień. Zoo dzieli się na dwie części. Jedna z nich to Safari, przez które można przejechać kolejką lub własnym samochodem. Druga część to natomiast wybiegi dla zwierząt. Na terenie Safari Zoo mieści się również mała restauracja oraz placyk zabaw dla dzieci.

Do Safari Zoo można dojechać specjalną darmową kolejką!

Przystanki mieszczą się na deptakach i głównych ulicach. Ciuchcia odjeżdża kilka razy dziennie i jest zupełnie darmowa. Sam obiekt nie należy do największych, ale ma swój urok i warto się tam udać, zwłaszcza z dziećmi. Można tam wjechać własnym samochodem lub wykupić miejsca w specjalnym pociągu. Ostrzegam, że pociąg nie ma okien, więc małpy i inne zwierzęta mogą podejść blisko kolejki, ewentualnie wejść do środka. W momencie, kiedy będziecie używać własnego samochodu, nie należy z niego pod żadnym pozorem wysiadać lub otwierać okien w celu pogłaskania tych DZIKICH zwierząt.

To dość niebezpieczne, bo zwierzęta są nieprzewidywalne.

Po drodze kierowca kolejki będzie zwalniał lub ewentualnie zatrzymywał się w różnych miejsach, by spokojnie można było zrobić zdjęcia. Dodam też, że jedną z atrakcji będzie karmienie żyraf :) Oprócz objazdu, Safari Zoo ma też w swojej ofercie zwierzęta na wybiegach. Na przykład słonie, lwy, tygrysy, papugi czy kozy. Na miejscu jest także restauracja! Szczerze polecam, nie jest to największe zoo, w jakim byłam, nie ma tam tysiąca zwierząt, jednak nie każde zoo oferuje karmienie żyraf lub zobaczenie zwierząt na wolności, dwa metry od Ciebie. Urocze są również kozy, ostatnim razem odwiedziłam zoo w lipcu. W zagrodzie kóz biegały małe koźlęta, które można było wziąć na ręce i nakarmić, niektóre z nich zasypiały w ramionach po minucie. Słyszałam również, ze papugi potrafią mówić, może Wam uda się je namówić do krótkiej rozmowy ;)

W Zoo jest również restauracja!

Serdecznie polecam odwiedzić to Zoo. Nie należy ono do największych. Nie ma tam tysiąca zwierząt, ale nie każde Zoo oferuje karmienie żyraf lub oglądanie zwierząt z samochodu. Czarujące są także małe kózki. Ostatnim razem, kiedy odwiedzałam zoo w Lipcu, mogłam wziąć na ręce młodziutkie kózki. Zasypiały w rękach! Słyszałam też, że papugi czasami są skore do rozmowy – może Wam uda się je złapać na mini dialog! Tutaj link do strony internetowej: https://www.safari-zoo.com/mallorca/?lang=en.

Godziny otwarcia i ceny Safari Zoo:

Latem Zoo otwarte jest codziennie od 9:30 do 18:30, a zimą od 10:00 do 16:00! Dorośli za wejście muszą zapłacić 19 euro, a dzieci (do lat 12) 12 euro! Zapraszam Was także do obejrzenia filmiku, który stworzył Piotrek w 2004 roku, kiedy pracował w Safari Zoo!