Zakaz all inclusive na Majorce.

All Inclusive na Majorce ma zostać zabroniony. W Styczniu 2019 w internecie i gazetach pojawiło się wiele artykułów dotyczących wprowadzenia zakazu all inclusive w hotelach. No dobra, przyznam, że sama się złapałam na ten clickbaitowy tytuł. Jak to wszystko będzie wyglądało w praktyce?

Na pewno wielu z Was słyszało o słynnych imprezach na Majorce?

Właśnie! Każdy, kto chce poimprezować na Majorce wybiera się do El Arenal, Magaluf lub Playa de Palma. To tam jest najwięcej klubów, to tam przyjeżdżają wszyscy Ci, którzy uwielbiają bawić się w klubach i pływać w nocy nago w morzu. Niektórzy z Was na pewno widzieli zdjęcia z Majorkanskich plaż, na których siedzą grupki osób, pijące alkohol z wiadra wielkości Waszych kuchennych koszy na śmieci. :D

all inclusive na majorce
Niestety, policja i rząd nie są w stanie poradzić sobie z pijanymi turystami na Majorce.

Ci z Was, którzy byli w wyżej przeze mnie wymienionych okolicach na pewno wiedzą, co mam na myśli. W gazetach co najmniej raz w tygodniu ukazuje się artykuł, który mówi o pobiciu policjantów przez turystów. Ostatnio jeden z policjantów był nawet topiony przez niemieckiego turystę w morzu. Pobicia, nagość, seks na ulicach, na maskach samochodów czy na balkonach i narkotyki to częsty widok w El Arenal, Magaluf czy Palmie. Nie muszę chyba wspominać o gwałtach i kradzieżach oraz wielu innych.

Tak się składa, że rząd postanowił to zmienić.

Oczywiście, nie da zrobić się wszystkiego na raz. Rząd wypowiedział się, że nie chcą, by Majorka kojarzyła się z tego rodzaju turystyką. Wiąże się to również z zaśmiecaniem środowiska. Nie wiem kiedy, ponieważ od Stycznia nie słyszałam nic więcej na temat wprowadzenia tego prawa w życie. Wiem jednak, że już w tym momencie, na próbę, niektóre hotele w tamtych rejonach wprowadziły ograniczenie alkoholu w hotelach all inclusive.

Od teraz alkohol w hotelach all inclusive na Majorce wydawany jest tylko w porach otwarcia jadalni.

Dodatkowo alkohol może udostępnić Wam tylko pracownik hotelu. W niektórych hotelach wprowadzono również zasadę używania szklanek, zamiast plastikowych kubków (poza basenem). Ma to ograniczyć zużycie plastiku oraz zaśmiecanie plaż plastikiem wynoszonym z hotelu. To samo wiąże się z używaniem przez hotel jednorazowych sztućców i talerzy. Od teraz, niektóre hotele mają używać tylko normalnych sztućców oraz talerzy. Wielu turystów przebywających w hotelach all in, wynosili ze sobą jedzenie oraz picie na plażę. Co jest prawnie zabronione. Stąd wprowadzenie nowych zasad.

Narazie powyższe zasady wprowadzone są tylko w niektórych ¨chętnych¨ do wolontariatu hotelach.

Po przebadaniu poprawy sytuacji, prawo to prawdopodobnie zostanie wprowadzone do reszty hoteli z opcją all inclusive. Moim zdaniem, powinno to w jakimś stopniu pomóc władzom utrzymać większy ład w tamtych okolicach. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Zobaczymy. Uważam, że okolice El Arenal i Magaluf niestety nie należą ani do bezpiecznych ani do czystych. Uważam, że impreza nikomu nie zaszkodzi, jednak Majorka nie powinna być miejscem, do którego ludzie przyjeżdżają by ¨popuścić hamulce¨.

all inclusive na majorce

Linki do artykułów poruszających tematy zakazu usługi all inclusive na Majorce:

https://www.ultimahora.es/noticias/local/2017/07/05/277963/ley-turistica-restringira-consumo-alcohol-hoteles-todo-incluido.html
https://www.diariodemallorca.es/mallorca/2018/07/15/govern-quiere-pague-alcohol-hoteles/1331077.html
https://www.diariodemallorca.es/mallorca/2018/08/19/turismo-prohibira-vasos-platos-incluido/1340225.html
https://www.hosteltur.com/126532_la-limitacion-del-alcohol-en-los-todo-incluido-de-baleares-en-el-aire.html
https://www.europapress.es/illes-balears/noticia-acotur-pide-govern-no-solo-regule-todo-incluido-haga-cumplir-normativa-actual-20180503165802.html

Serdecznie zapraszam na pozostałe moje social media, gdzie znajdziecie o wiele więcej informacji na temat Majorki!

Tutaj link do facebook’a: https://www.facebook.com/VacayModeCom/
A tu do instagrama: https://www.instagram.com/vacaymodecom/