Jakiś czas temu została wprowadzona zniżka rezydencka na podróże w Hiszpanii.

Zniżka rezydencka na podróże w Hiszpanii. Jednym z naprawdę dużych plusów mieszkania na Majorce – poza krajobrazami i przepiękną pogodą – jest możliwość podróżowania 75% taniej niż inni. Jak to możliwe? Rezydenci Balearów (i nie tylko) mogą ubiegać się w urzędzie o dokument umożliwiający podróżowanie ze zniżką rezydencką w granicach Hiszpanii.

Zniżka rezydencka na podróże w Hiszpanii – od kilku lat rezydenci Balearów, Wysp Kanaryjskich, Ceuta i Melilla mogą o nią wnioskować.

Wynosi ona około 75% wartości biletu. Jeszcze kiedyś trzeba było okazywać dokument, zaświadczający o tym, że posiadasz daną zniżkę. Aktualnie, wystarczy Twój numer NIE, który podajesz przy kupnie biletów. Zniżka zostaje naliczona automatycznie. Możesz ją używać na bilety lotnicze i promy. Tutaj więcej na ten temat: http://tuescapada.eu/descuento-residente-normativa-certificado-residencia/2/

zniżka rezydencka na podróże

Zniżka rezydencka na podróże jest refundowana z budżetu państwa.

Została ona wcielona w życie, ponieważ mieszkańcy wysp są oddaleni od kontynentu. Ma to ułatwiać mieszkańcom wysp przemieszczanie się na kontynent bardziej swobodnie. Ze zniżki mogą korzystać wszyscy, którzy posiadają status rezydencki Balearów, Wysp Kanaryjskich, Ceuta lub Melilla. Warunkiem korzystania ze zniżek jest to, że bilet, który zakupujesz musi być na podróż bezpośrednią w obie strony. Między miejscem zamieszkania, a dowolnym miejscem na terytorium Hiszpanii i na odwrót.

Jak ubiegać się o zniżkę rezydencką na podróże w Hiszpanii?

By wyrobić sobie certyfikat zniżki rezydenckiej, musisz posiadać zieloną kartę TARJETA CIUDUDANA. Karta ta świadczy o tym, że jesteś rezydentem Balearów. Do tego potrzebny będzie Ci Twój paszport lub dowód osobisty. Polecam zrobić sobie kserokopie dowodu tożsamości – ile ludzi, tyle wymagań. Z tymi dokumentami udajesz się do najbliższego ayuntamiento. Dodam, że potrzebny będzie Ci też dokument, świadczący o Twoim zameldowaniu. W Ayuntamiento wydadzą Ci certyfikat. Możliwe jest, że za wydrukowanie certyfikatu będziesz musiał zapłacić 1 lub 2 euro. Certyfikat ze zniżką rezydencką ważny jest 6 miesięcy od daty wystawienia.

zniżka rezydencka na podróże
Moim zdaniem jest to ogromny plus.

Zimą Majorka może wydawać się momentami nudna. Zwłaszcza, jeśli spędziło się na jej zwiedzaniu tak dużo czasu. A wszyscy wiemy, że cała Hiszpania jest warta odwiedzenia. Dlaczego więc nie skorzystać z czegoś takiego? Mega pomysł. Mi bardzo przypadł do gustu, bo Hiszpanię kocham. Zimą bilety i tak są tanie, jednak dlaczego nie mieć ich jeszcze taniej? Bilety do Hiszpanii można wyhaczyć czasami za 14 euro, jak nie mniej. Wow!

Serdecznie zapraszam na mojego FB i INSTAGRAMA. Linki poniżej!

FB: https://www.facebook.com/VacayModeCom/
INSTA: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
Link do postu informującym, jak wyrobić numer NIE na Majorce: https://vacaymode.com/poradniki/jak-wyrobic-numer-nie/

palma de mallorca