Historia o starcu, zamieszkującym Casa Caballo, na Teneryfie

Kiedy będziesz przejeżdżać drogą pomiędzy Playa de la Tejita a El Medano, to po boku zobaczysz małą stadninę konną Casa Caballo. Jako nastolatka jeździłam sporo konno. Było to moje ulubione hobby, radziłam sobie całkiem nieźle. Jednak z pewnych względów musiałam z tego zrezygnować. Odkąd przestałam zawsze mówię sobie, że kiedyś do tego wrócę. Chociażbym miała robić to raz w miesiącu, to się tego podejmę. Jednak od tamtej pory nic się nie zmieniło. Sentyment jednak nadal jest, a gdy widzę stadninę, to zazwyczaj do niej wstąpię, by nacieszyć oczy tymi pięknymi stworzeniami i znów poczuć trochę tej magii wspomnień. Piotrek zawsze namawia mnie na skorzystanie z okazji, jednak akurat wtedy nie mieliśmy na to czasu, musieliśmy wracać do apartamentu, po walizki i jechać na lotnisko.

Na stadninie nikogo nie było.

Dopiero po dłuższej chwili podjechał samochód z dwoma mężczyznami. Piotrek zaczął z jednym z nich rozmawiać. To od niego dowiedział się, że właścicielem tego wszystkiego jest ten starszy Pan, który zniknął gdzieś za stajnią i jego mamy o wszystko pytać, a sam zajął się rozładowywaniem siana. Ten starszy Pan, jak się okazało, żyje na tej stadninie. Na początku trochę się zdziwiłam, bo przecież czemu mieszka w stajni? Starszy człowiek sam, bez rodziny, na pustkowiu? Piotrek zniknął razem z nim, kiedy ja robiłam zdjęcia okolicy.

Zrezygnowana usiadłam na huśtawcę i czekałam.

Po dłuższej chwili zobaczyłam Piotrka, który macha do mnie przywołująco ręką. Myślałam, że jest już sam, że znów znalazł coś ciekawego i będziemy teraz błądzić po pustkowiu. Jednak on stał na drodze. Drodze prowadzącej do małych baraków, zbudowanych ręcznie. Kilka kroków dalej stał starszy mężczyzna. Z Piotrkiem rozmawiał po Hiszpańsku, jednak ze mną starał się po angielsku i niemiecku. Nie mówił biegle, mówił łamanym językiem i plątał się w tym co mówi, ale strasznie chciał powiedzieć Nam, jaka jest jego historia. Pozwolił mi zrobić kilka zdjęć, jednak nie chciałam robić ich dużo, ponieważ warunki, w jakich żył nie należą do najlepszych.

Okazuje się, że właściciel Casa Caballo ma dzieci.

Jego córka odwiedza go raz na jakiś czas. Mężczyzna żyje i utrzymuje się dzięki stajni. Nie ma domu, żyje w barakach, które zbudował sam, ponieważ nie cieszyło go życie w domu, jego praca. Powiedział Nam również, że jego córka nakręciła o nim film i można znaleźć go na vimeo. Jednak po wpisaniu frazy Casa Caballo i wielu innych, nie udało mi się nic znaleźć. Dodał, że władze zezwalają na życie w takich warunkach, że nie mają nic przeciwko budowaniu tego rodzaju baraków ani tego nie podatkują. Jest to dość ciekawe, jednak nie wgłębiałam się w ten temat bardziej.

Sama stajnia wygląda bardzo swojsko, jest skromna.

Jednak jeśli jesteście na Teneryfie i lubicie jazdę konną, to zajrzyjcie do tego miłego Pana. Z cenami na pewno będzie można się targować, sam mężczyzna chce po prostu zarobić parę groszy. Może i Wam uda się zobaczyć jego dom, może Wy dowiecie się więcej. Nie wiem jednak na jakiej zasadzie to wszystko wygląda. Czy na stajni jest jakiś nauczyciel, który pomaga Wam podczas jazdy, lub prowadzi Was jadąc w teren. Ciężko jest znaleźć jakiekolwiek informacje na temat tego miejsca, ale to właśnie jest w takich miejscach najlepsze.

Starszy człowiek pozostawiony na pastwę losu, samotny, żyjący w barakach.

Niektórych takie historie smucą. Jednak ten człowiek nie był nieszczęśliwy. Cały czas się uśmiechał i nie krył w ogóle faktu, w jakich warunkach żył. Żyje beztrosko, nie martwiąc się o jutro, bo będzie co będzie. Do takich kroków trzeba wielkiej odwagi. Czasami zastanawiam się nad tym, czemu ludzie uszcześliwiają się ubraniami, markowymi butami, torebkami za kilka tysięcy. Po co Nam te wszystkie dodatki? Odkąd wyjechałam do Anglii i żyje bez rodziny, to odnalazłam szczęście właśnie w rodzinie. Zdałam sobię sprawę, że to, że mam do kogo wracać jest dla mnie najważniejsze. Zrozumiałam, że będąc w podróży chcę się tym wszystkim dzielić z innymi. Nie chcę nowych, najdroższych butów. Nie chcę drogiego, sportowego samochodu. Te rzeczy i tak się zniszczą, i tak w końcu będę musiała kupić nowe. Kiedyś większość moich pieniędzy wydawałam na ubrania, żeby nie odstawać od reszty, żeby inni zauważyli, że mam nowe, musiały być droższe. Teraz wolę wydać pieniądze na bilety do domu. Wolę jechać z rodziną na pizzę. Wolę jechać do sklepu i kupić gre planszową, żeby wieczorem usiąść z nimi i zagrać. Ostatecznie i tak nikogo nie oszukasz ubraniem.

Liczy się to, kim jesteś, a nie to w czym chodzisz lub co posiadasz.

Jeśli ktokolwiek z Was kiedyś znajdzie się w tym miejscu, pozna tego człowieka, to chętnie posłucham Waszych historii :) Może wiecie o kogo chodzi? Może już go spotkaliście i wiecie więcej niż ja? Mnie osobiście takie historie wzruszają i cieszą. Dają trochę natchnienia i pocieszają, że jednak nie jestem zatracona w sobie. Myślę, że to ważne, by w tym świecie nie zatracić swoich wartości, by brnąć przed siebie, spełniać swoje marzenia, ale nie po trupach do celu. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się tam wrócić i zostać na dłużej. Może w końcu przejadę się konno ;)

Co jeszcze powinno Cię zainteresować:

Parque Rural de Anaga: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/parque-rural-de-anaga/
Loro Park: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/loro-park-2/
Los Gigantes: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/los-gigantes/
Playa de Las Americas: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/playa-de-las-americas/
Punkt widokowy na lotnisku: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/punkt-widokowy-na-lotnisku/
El Medano: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/el-medano/
Masca Valley: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/masca-valley/
Los Cristianos: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/los-cristianos/
Playa de la Tejita: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/playa-de-la-tejita/
Czy warto wyjechać na Teneryfę: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/teneryfa/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i Instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom