El Medano

Kiedy wylądowaliśmy na Teneryfie, wzięliśmy taksówkę i udaliśmy się do apartamentu. Jednak po drodze jedno miejsce przykuło moją uwagę. Zachodziło już słońce, zauważyłam plażę, a w wodzie kilkadziesiąt kitesurferów. Cała plaża była poświęcona jedynie im. To było coś. Nigdy nie widziałam tylu surferów na raz, w jednym miejscu. W ostatni dzień naszego pobytu na Teneryfie udaliśmy się jednak do El Medano. Próbowałam się tam udać codziennie przez cały Nasz pobyt. Teneryfa jednak jest bardzo wciągająca i Nasze popołudnia codziennie wypełnione były przeróżnymi atrakcjami i zwiedzaniem. Nigdy nie udało Nam się zahaczyć zachodu słońca w El Medano.

Jest to rzeczywiście mekka surferów.

Jest tam wiele szkół uczących surfowania, kitesurfingu, windsurfingu itp. Sama plaża wygląda bardzo interesująco. Po jej prawej stronie widać górę, przypominającą piramidę, jakby ktoś dosłownie usypał ją z piasku. Po lewej stronie wiatr i fale wyżłobiły w piasku małe klify. Przechodząc deptakiem znów widziałam piasek, mieniący się jak tęcza w słońcu. Ludzie mimo temperatury 25 stopni chodzili w kurtkach i długich spodniach, by zakryć się przed potężnym wiatrem i piaskiem uderzającym o ciało. Przeszliśmy kawałek dalej. Doszliśmy do małego mola. Na jego ławkach wygrzewało się mnóstwo ludzi, tam piasek już nie dokuczał. Idąc dalej doszliśmy do małego ryneczku, na którym rozłożony był targ. Zatrzymaliśmy się przy mężczyźnie, który wyszywał na maszynie do szycia różne obrazki. Zabawiając przy tym tłum, który się wokół niego zebrał. Ludzie byli bardzo serdeczni, nie oczekujący od Ciebie zbyt wiele. Idealne miejsce dla surferów oraz ludzi ceniących sobie spokój i relaks.

Co jeszcze powinno Cię zainteresować:

Masca Valley: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/masca-valley/
Los Cristianos: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/los-cristianos/
Playa de la Tejita: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/playa-de-la-tejita/
Teneryfa: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/teneryfa/
Casa Caballo: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/casa-caballo/
Parque rural de Anaga: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/parque-rural-de-anaga/
Loro Park: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/loro-park-2/
Los Gigantes: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/los-gigantes/
Playa de las Americas: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/playa-de-las-americas/
punkt widokowy na lotnisku: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/punkt-widokowy-na-lotnisku/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i Instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook:http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom