Loro Park na Teneryfie.

Uwielbiam zwierzęta, uwielbiam przyrodę. Najbardziej lubie je oglądać w naturalnym środowisku. Jednak jak wszyscy wiemy, nie każdy ma w życiu okazję, by zobaczyć orki, delfiny czy foki na własne oczy, gdzieś na środku morza. Loro Park jest miejscem, które trzeba zobaczyć będąc na Teneryfie. Po prostu trzeba. Cena jest niezwykle atrakcyjna, jak na ilość atrakcji, które czekają Cię na miejscu. Na Teneryfie również znajduje się park wodny – Siam Park. Można wykupić bilet łączony, tańszy, do dwóch parków. My jednak zwiedziliśmy tylko Loro. Loro Park to coś w rodzaju ogromnego zoo, z pokazami umiejętności specjalnie wytresowanych zwierząt. Zaraz przy wejściu można zaopatrzyć się w mapy z godzinami pokazów. Pokazy odbywają się po kilka razy dziennie, więc każdy jest w stanie zobaczyć wszystkie pokazy w ciągu jednego dnia.


Można zobaczyć między innymi pokazy papug, orek, delfinów i fok.

Jest to niesamowite przeżycie. Zwierzęta wyglądają zdrowo, a pokaz nie jest jedynie rozrywkowy, ale też edukacyjny. Dowiadujesz się na nim jak weterynarze dbają o zwierzęta, jakie są ich zagrożenia – m.in. śmiecenie wód, polowania. Oraz jak można im pomóc, w razie, gdy kiedykolwiek znajdziemy się w sytuacji, gdzie napotkamy potrzebującą orkę czy delfina. Loro Park jest niezwykle zadbany, obsługa jest bardzo przyjazna. Na miejscu jest mnóstwo barów, oraz sklepów z pamiątkami. Z całego serca polecam to miejsce, otoczone palmami, wodospadami i uroczymi stawami.

Na więcej nie pozwolił Nam czas.

To smutne, że ograniczają Nas w życiu różne rzeczy. Praca, czas, szef nie pozwala wziąć urlopu, wtedy, kiedy Ty masz na to ochotę. Uzasadniając, że przecież podpisałeś umowę, więc znasz swoje obowiązki i prawa. Jeden mężczyzna, którego spotkaliśmy wracając do apartamentu postanowił się temu przeciwstawić. Opowiedział Nam swoją historię, zaprosił do siebie, pokazał, że jeśli się chce, to się da. Jego historię opowiem w osobnym poście (tutaj:) . Zwiedzajcie świat ile się da, bo nikt nie odbierze Wam wspomnień, na które sami sobie zapracowaliście. Nikt nie przeżyje za Was życia, bierzcie z niego jak najwięcej ;)

Loro Parque jest zdecydowanie miejscem godnym polecenia.

Wielu miłośników zwierząt sprzeciwia się powstawaniu tego typu parków „rozrywki”. Ja również do nich należę, jednak ten park zdecydowanie mnie zaskoczył. Pokazy były również edukacyjne. Byłam w szoku, że obsługa jest tak miła. Wszyscy byli uśmiechnięci i zachęcający. To zdarza się zdecydowanie za rzadko. Większość show ukazywała ludziom jak dbać o środowisko i bezpieczeństwo zwierząt. Musisz tam iść!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować:

Historia Casa Caballo: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/casa-caballo/
Czy warto wybrać Teneryfę: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/teneryfa/
Playa de la Tejita: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/playa-de-la-tejita/
Los Cristianos: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/los-cristianos/
Masca: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/masca-valley/
Parque natural de Anaga: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/parque-rural-de-anaga/
Los Gigantes: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/los-gigantes/
Playa de las Americas: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/playa-de-las-americas/
Punkt widokowy na lotnisku: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/punkt-widokowy-na-lotnisku/
El Medano: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/el-medano/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom