fbpx

Los Cristianos, Teneryfa – czy to dobry wybór?

Los Cristianos

Kiedy w końcu dostaliśmy samochód, mogliśmy już swobodnie poruszać się po całej wyspie. Jedna z Naszych wycieczek opierała się na zobaczeniu Los Gigantes. Po drodze jednak zboczyliśmy z drogi, by zobaczyć Los Cristianos. Jako, że odległości od tych miejsc nie są dalekie (zaledwie 30min autem), to w jeden dzień zwiedzaliśmy dwie atrakcje. Los Cristianos, to jedna z bardziej obleganych przez turystów miejscowości. Znajduje się tam długi deptak, pełen restauracji, atrakcji, sklepów z pamiątkami oraz jedna z piękniejszych plaż Teneryfy. Usiedliśmy w jednej z restauracji, tuż przy plaży na obiad.

deptak, los cristianos

dzielo z piasku, los cristianos

los cristianos

Deptak ulokowany tuż przy długiej, piaszczystej plaży.

Los Cristianos jest oblegany przez turystów, między innymi dzięki swojej piaszczystej plaży. Teneryfa to wyspa wulkaniczna. Dlatego też większość plaż ma czarne lub czerwone kolory. Los Cristianos jednak posiada długą plażę, ze złotym piaskiem. Do tego wielki port, z którego wypływają jachty oraz wiele statków wycieczkowych. Idąc deptakiem słychać grajków, można obserwować malarzy skupiających się nad swoim dziełem. Zaraz obok grupa tancerzy, którzy swoimi pokazami starają się uzbierać wystarczająco pieniędzy na życie.

los cristianos, tenerife

playa de los cristianos, tenerife

Czy Los Cristianos to dobry wybór?

Zdecydowanie tak. Moim zdaniem Los Cristianos to idealny wybór dla osób szukających zarazem spokoju, malowniczych krajobrazów, oraz rozrywki. Można stąd dojechać wszędzie i szybko. Ceny nie są wygórowane, ale też nie jest tutaj najtaniej, jeśli mowa o noclegu. Miejscowość ta daje wiele możliwości. Na pewno gwarantuje pogodę na cały rok i zapewnia mniejszy wiatr niż na samym południu wyspy. Teneryfa to idealny wybór na wakacje, o każdej porze roku. Jeśli dalej zastanawiasz się, którą miejscowość wybrać, na Twoje wymarzone wakacje na wyspach Kanaryjskich, to Los Cristianos jest idealne.

vacaymode

Welcome, in my Profile!