Masca Valley

Ludzie, którzy będąc na Teneryfie nie zwiedzili Masca Valley, wiele stracili. To jest zdecydowanie MUST GO na Teneryfie. Miejsce ma swój niesamowity klimat.  Wioska ta mieści się w górach. Aby do niej dojechać wjeżdża się pod górę, nieco krętymi drogami ok. 40-60min. Można też dojechać tam autobusem. W wiosce mieszkają ludzie, co wydaje się być wręcz irracjonalne, ze względu na umiejscowienie tego miejsca. Wioska jest usytuowana pomiędzy górami. Cała wioska ma setki palm… porośniętych na skałach. Na miejscu można kupić miejscowy miód i inne wyroby. Smacznie zjeść, napić się kawy i obkupić w tony pamiątek. Widoki są przepiękne.

Na ulicach wygrzewają się leniwe koty i przechadzają się ciekawskie psy.

Ceny nie są wygórowane! Jest to miejsce idealne do zrobienia wielu pięknych zdjęć. Większość budowli wykonanych jest z kamienia. Wioska posiada nawet mały rynek, na którym siedzi grajek. To wszystko zobaczycie na zdjęciach, ale to i tak nie oddaje uroku tego miejsca nawet w 50%. Jest tam cudownie. Z wioski tej można zejść na dół, specjalnie wybudowanymi schodami, na plażę. Nam niestety nie udało się zejść, jednak jestem pewna, że schodzenie po schodach prowadzących do plaży, wśród setek palm i innych tropikalnych roślin zostanie w pamięci. Wracając z Masca można zatrzymywać się na specjalnych zjazdach, z których rozpościerają się piękne widoki na góry i ocean. Masca Valley to zdecydowanie moje ulubione miejsce na Teneryfie. Zaraz obok Loro Parku. POLECAM!

Masca Valley położona jest w Parku Krajobrazowym Teno.

Jest to północny zachód wyspy. Masca Valley znajduje się na liście dóbr kultury w kategorii zabudowy historycznej. Ponoć jest to jedno z najlepiej zachowanych miejsc pod względem architektury kanaryjskiej. Drogę do wioski zbudowano dopiero w latach 60tych. Z tego też powodu w wiosce można cieszyć oczy pięknem architektury. Wcześniej nie była ona przez nikogo naruszana. Odkrycia archeologiczne z tego miejsca wykazują, że w wiosce mieszkali kiedyś pierwotni osadnicy – Guan. Kiedyś wioska miała tylko charakter rolniczy, aktualnie utrzymuje się wyłącznie z turystyki.