Playa de las Americas

Playa de las Americas – pierwszym pytaniem jakie powstaje, podczas planowania podróży na Teneryfę, to w które dokładnie miejsce powinnam się udać? Którą miejscowość wybrać? Jaka będzie tam pogoda, co z wyżywieniem, dojazdami i atrakcjami? Jak sama nazwa wskazuje, Okolica należąca raczej do tych droższych. W tą okolicę dotarliśmy tuż przed zachodem słońca. Przy plaży oczywiście jest piękny deptak. Z deptaku można podziwiać dzieła z piasku, które są robione przez kilka dni – o ile nie zacznie padać deszcz ;) Nie obejdzie się oczywiście bez restauracji, kawiarni, barów i sklepów z pamiątkami.

Plaża jest piaszczysta, ze złotym piaskiem, lubiana przez surferów.

Z widokiem na archipelag miasta. Zostaliśmy tam na zachód słońca. Jeden z piękniejszych w moim życiu. Po zachodzie przeszliśmy się przez miasto. Jest świetnie oświetlone! W samym centrum, na przeciwko Hard Rock Cafe jest piękna fontanna, a wokół niej centrum handlowe. Wszystko utrzymane w ala rzymskiej architekturze. Prezentuje się to naprawdę dobrze. Mimo późnej godziny na ulicach nadal stoją rozłożone bazarki, zaczepiają Cię klauni, restauracje nadal serwują jedzenie, a muzycy dalej przygrywają różne melodie. Warto się tam przejechać wieczorem, zwłaszcza dla tych wszystkich świateł, by przysiąść na drinka ;)

Czy warto wybrać Playa de las Americas jako miejsce na pobyt?

Będzie ona należała do droższych kierunków. Ze względu na nocne życie, sporą plażę i więcej możliwości, jeśli chodzi o zakupy. W okolicy Playa de las Americas znajduje się Los Gigantes natomiast ma małą plażę, z czarnym piaskiem, która niestety nie jest zbyt dobrze oświetlona przez słońce. Z jednej strony mamy port, który rzuca cień, a z drugiej strony Giganty. Kolejną lokalizacją nieopodal jest Los Cristianos. Ma piękną plażę, bardzo długi deptak, pełen atrakcji oraz wiele możliwośći wykupienia różnorodnych rejsów czy innych wycieczek. Wszystkie miejsca mają swój urok. Playa de las Americas jest zdecydowanie dobra dla osób szukających w swoim wyjeździe rozrywki, klubów, imprez i nocnego życia.

Co może Cię zainteresować:

Historia Casa Caballo: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/casa-caballo/
Czy warto wybrać Teneryfę: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/teneryfa/
Playa de la Tejita: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/playa-de-la-tejita/
Los Cristianos: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/los-cristianos/
Masca Valley: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/masca-valley/
Parque Rural de Anaga: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/parque-rural-de-anaga/
Loro park: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/loro-park-2/
Los Gigantes: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/los-gigantes/
Punkt widokowy na lotnisku: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/punkt-widokowy-na-lotnisku/
El Medano: https://vacaymode.com/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/el-medano/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom