Playa de las Americas

  • playa de las americas, sunset
  • one of the hotels at playa de las americas
  • hard rock cafe, tenerife
  • archipelag los cristianos

Pierwszym pytaniem jakie powstaje, podczas planowania podróży na Teneryfę, to w które dokładnie miejsce powinnam się udać? Którą miejscowość wybrać? Jaka będzie tam pogoda, co z wyżywieniem, dojazdami i atrakcjami? Jak sama nazwa wskazuje, Playa de las Americas okolica należąca raczej do tych droższych. W tą okolicę dotarliśmy tuż przed zachodem słońca. Przy plaży oczywiście jest piękny deptak. Z deptaku można podziwiać dzieła z piasku, które są robione przez kilka dni – o ile nie zacznie padać deszcz ;) Nie obejdzie się oczywiście bez restauracji, kawiarni, barów i sklepów z pamiątkami.

Plaża jest piaszczysta, ze złotym piaskiem, lubiana przez surferów.

Z widokiem na archipelag miasta. Zostaliśmy tam na zachód słońca. Jeden z piękniejszych w moim życiu. Po zachodzie przeszliśmy się przez miasto. Jest świetnie oświetlone! W samym centrum, na przeciwko Hard Rock Cafe jest piękna fontanna, a wokół niej centrum handlowe. Wszystko utrzymane w ala rzymskiej architekturze. Prezentuje się to naprawdę dobrze. Mimo późnej godziny na ulicach nadal stoją rozłożone bazarki, zaczepiają Cię klauni, restauracje nadal serwują jedzenie, a muzycy dalej przygrywają różne melodie. Warto się tam przejechać wieczorem, zwłaszcza dla tych wszystkich świateł, by przysiąść na drinka ;)

Czy warto wybrać Playa de las Americas jako miejsce na pobyt?

Będzie ona należała do droższych kierunków. Ze względu na nocne życie, sporą plażę i więcej możliwości, jeśli chodzi o zakupy. W okolicy Playa de las Americas znajduje się Los Gigantes natomiast ma małą plażę, z czarnym piaskiem, która niestety nie jest zbyt dobrze oświetlona przez słońce. Z jednej strony mamy port, który rzuca cień, a z drugiej strony Giganty. Kolejną lokalizacją nieopodal jest Los Cristianos. Ma piękną plażę, bardzo długi deptak, pełen atrakcji oraz wiele możliwośći wykupienia różnorodnych rejsów czy innych wycieczek. Wszystkie miejsca mają swój urok. Playa de las Americas jest zdecydowanie dobra dla osób szukających w swoim wyjeździe rozrywki, klubów, imprez i nocnego życia.