Bucket list nie jest ułożony w żaden sposób, nie układaliśmy tego żadną kolejnośćią. Każde z tych miejsc ma swój czar, który Nas przyciąga, a w każdym punkcie postaramy się krótko wyjaśnić, dlaczego właśnie tam pragniemy się wybrać :)
1. Tajlandia

Do Tajlandii chciałam udać się od zawsze, jest to moje marzenie odkąd zobaczyłam słynne zdjęcie tajskich łódek (ruea hang yao) w zatoce Maya Bay (znaną też jako Leonardo, ponieważ na niej był kręcony film z udziałem Leonardo DiCaprio), na wyspie Koh Phi Phi. Wylądowało to na Naszej bucket list jako pierwsze, ponieważ jest to coś co przychodzi mi na myśl jako pierwsze, kiedy tylko ktoś zapyta o kierunek, do jakiego chciałabym się udać najbardziej. Oczarowały mnie ogromne klify i skały otaczające tę bajeczną zatokę. Nadal się tam nie udałam, ale Piotrek mi to obiecał, więc trzymamy go za słowo!

2. Japonia

Japonia jest marzeniem Piotrka, kiedy zapytałam go gdzie chciałby pojechać na wakacje, odpowiedział, że do Japonii. Dlaczego? Piotrek jest fanem technologii, a Japonia jest kolebką technologii. Nie ukrywam, że dla mnie też jest to miejsce, do którego chętnie się udam, chociażby, żeby zobaczyć roboty zajmujące się ogrodami, drzewa wiśniowe oraz wiele innych.

3. Grecja – Ateny, Santorini, Mykonos, Zakhyntos

Ateny kuszą Nas ruinami, Santorini swoją oryginalną architekturą, Mykonos pięknymi widokami, a Zakhyntos zatoką wraku. Jako, że Nasz pierwszy wspólny wyjazd był właśnie do Grecji, to chcemy poznać ją troszkę dogłębniej.

4. Chorwacja

Och… wodospady Krka. Jeśli nie wiesz, co to jest, to właśnie teraz jest czas na to, żeby wejść na google grafika i zobaczyć o czym mowa. Miejsce robi ogromne wrażenie! Nie tylko to ciągnie Nas w to miejsce. Chorwacja jest przepiękna, a każdy, kto tam było, zawsze gorąco ją poleca.

5. Czarnogóra

To miejsce odkryłam dawno temu, kiedy jedna z moich koleżanek powiedziała mi, że odbywają się tam jakieś zawody. Wtedy właśnie sprawdziłam dokładnie, gdzie to jest i oszalałam. Jest tam przepięknie.

6. Włochy

Najbardziej zależy Nam na Mediolanie, Rzymie i Positiano. Katedra w Mediolanie onieśmiela. O Rzymie nie trzeba dużo mówić. Cudowne i pełne historii miejsce. Positiano… jeśli nie wiecie dlaczego, to ponownie polecam sprawdzić google – kolejny punkt Naszej bucket list, który po prostu musi się ziścić. Uroda tego miejsca mnie powala. Ach… no i oczywiście PIZZA!

7. Azja

Oczywiście Chiny… mur Chiński to marzenie. Wcześniej wspominałam o Tajlandii… ale marzy Nam się udanie na Filipiny, do Malezji, Indii, na Sri Lankę. Są to miejsca bardzo egzotyczne, ale mające ogromną historię. Sama kultura tego kontynentu ciekawi.

8. Ameryka

Nie wiem czy będę w stanie pomieścić tutaj całą listę miejsc, które chcę zobaczyć. Wzgórza Hollywood, Floryda, California, Las Vegas, piękna Kanada… wodospad Niagara. Hawaje… Meksyk, Teksas… i mogę tak wymieniać i wymieniać…

9. Rosja

Interesuje Nas głównie Moskwa, ponieważ nigdy nie zagłębialiśmy się w to Państwo. Wiem jednak, że ma ono o wiele więcej do zaoferowania.

10. Czechy

Kiedy byłam mała, rodzice zabrali mnie do skalnego miasta. Potem byłam tam jeszcze kilka razy. Za niedługo zabieram tam Piotrka, jest to bardzo przyjemne miejsce, w które można udać się w weekend z rodziną. Dodatkowo zawsze chciałam zobaczyć Pragę!

11. Węgry

Pracując w Anglii poznałam kilku Węgrów. Bardzo namawiali mnie, żebym kiedyś pojechała do Budapesztu, ponieważ jest przepiękny. Z Węgrami łączy Nas historia, mamy podobne upodobania kulinarne, dlatego chętnie pojadę zobaczyć to na własne oczy! (A Piotrek oczywiście ze mną!)

12. Hiszpania

Jako, że wyprowadzamy się na Majorkę, to nie muszę chyba mówić, że mamy zamiar zwiedzić ją wzdłuż i wszerz. Dodatkowo chciałabym odwiedzić sąsiednie wyspy, takie jak: Menorca, Ibiza, Wyspy Kanaryjskie, a także kontynent, a mianowicie Barcelonę, Madryt i całą resztę wybrzeża.

13. Polska

Jako, że Piotrek wyprowadził się z Polski kiedy był jeszcze małym dzieckiem, to nie był w stanie za dużo zwiedzić. Ja natomiast byłam i w górach i nad morzem. Nie zwiedziłam jedynie środkowej Polski. Kiedyś razem z Piotrkiem wyjechaliśmy do Zakopanem. Piotrkowi się tak podobało, że nie odpuszczę sobie zwiedzenia z nim całej Polski. Góry uwielbiam, więc to stawiam na pierwszy ogień, a potem Mazury… i cała reszta. Prawda jest taka, że można zwiedzić cały świat, ale nie ma miejsca jak dom. To w Polsce oboje czujemy się najlepiej i byłoby cudownie zwiedzić choć trochę tego pięknego skrawka ziemi.

14. Afryka

Kilka lat temu byłam w Egipcie z grupą znajomych. Uwielbiam Egipt za to, co ma sobą do zaoferowania. Nigdy jednak nie zwiedziłam piramid. Razem z Piotrkiem uwielbiamy zwiedzać ruiny, pozostałości po zamierzchłych czasach, zagłębiać się w historię danego miejsca. Dlatego też Egipt, mimo opinii niebezpiecznego miejsca, nadal ląduje na naszej liście. Poza Egiptem zawsze chciałam zobaczyć również Kenię, Madagaskar, Kongo, Maroko, Tunezję…

Lista wydaje się dość krótka i pospolita, bo przecież wielu ludzi chce zobaczyć wszystkie te miejsca. Jednak nasza lista będzie się z czasem zmieniać, wydłużać.
Jakie są Wasze wymarzone miejsca, w które chcielibyście się udać? Czy macie jakieś ulubione miejsce na ziemi?