Papugarnia w Krakowie – rozrywka dla dzieci?

Podczas Naszego ostatniego pobytu w Polsce, odwiedzaliśmy Naszą rodzinę w Krakowie. Jako, że Nasza rodzinka składa się również z dwóch uroczych dziewczynek, to jedną z krakowskich atrakcji była tamtejsza papugarnia! Kraków kryje w sobie wiele pięknych i interesujących miejsc. Jednak to papugarnia w Krakowie skradła moje serce. Jako, że jestem miłośniczką wszelakich zwierząt to papugarnia była dla mnie idealna. Miałam okazje także spełnić jedno ze swoich małych marzeń. Czyli spotkanie sam na sam z papugą Ara!

Czy papugarnia to na pewno bezpieczne miejsce dla dzieci?

W papugarni przed wejściem do klatek dostaje się specjalne rękawy, które zabezpieczają przedramiona przed pazurkami papug. Dodatkowo, żeby zabezpieczyć ubrania nakłada się pelerynki z kapturami. Papugi lubią siadać także na głowie. Przed wejściem odkaża się ręce płynem antybakteryjnym. Należy uważać na swoje ubrania.

Papugi są w stanie wydziubać dziury lub wyszarpać guziki, czy szlufki.

Uwielbiają kolorowe paznokcie i tatuaże. Pierścionki, naszyjniki i kolczyki też są dla nich idealnym celem! Dlatego warto wszystko przed wejściem do klatek pościągać :). Mimo wszystko, właściciele przed wejściem do klatek opowiadają, do których można lub nie można wejść bez towarzystwa opiekuna. Małe dzieci jednak zdecydowanie wolą klatkę z nowonarodzonymi papugami. Jest ich tam najwięcej. Dodatkowo nie są one ciężkie, a ich pazury nie wbijają się w skórę, podczas siedzenia na ramieniu. Tutaj przydają się ochraniacze! Papugarnia to bezpiecznie miejsce dla dzieci. Można tam także organizować urodziny. Dzieci się świetnie bawią, a na ratunek przed pazurkami przychodzą rodzice lub opiekunowie.

W papugarni, w której my byliśmy klatki były podzielone na 4 części.

W pierwszej części były średniej wielkości, kolorowe papugi, które chętnie wchodziły na ręce i zajmowały miejsca na ramionach. Kolejna klatka z nowo narodzonymi i mniejszymi papugami. Tamte papugi były dość płochliwe i ciężko było jakąkolwiek namówić na bliższe spotkanie.

Kolejna klatka była najmniejsza, a w niej znajdowały się bardziej nachalne papugi.

Ich najlepszą rozrywką było wyrywanie guziczków i poszukiwanie kolorowych punktów na ciele, które można poskubać ;). Ostatnia klatka jest moją ulubioną. Do niej wchodzi się na jedyne 20 minut i tylko z opiekunem. Opiekun opowiada Ci o papugach, znajdujących się w papugarni. W tej klatce znajdują się największe papugi, które są już cięższe. Show skrada niebieska papuga Ara, która lgnie do telefonów, aparatów i wszelakich błyskotek. Jest na tyle ciężka, że ledwo dawałam radę utrzymać ją na swoim ramieniu. Przez to wbijała we mnie mocniej swoje pazurki, ponieważ nie była w stanie utrzymać równowagi na moim hyboczącym się ramieniu. Ważyła ok. kilograma.

Spotkanie dziecka z papugami z tak bliska na pewno uczy szacunku do natury!

Uważam, że dzieci powinny mieć dużo kontaktu ze zwierzętami i przyrodą. Uczy ich to odpowiedzialności i szacunku do drugiego stworzenia. Uświadamia je w tym, jak działa świat. Papugarnia pokazuje, że zwierzęta te mimo tego, że są piękne, kolorowe i chętne do bliskich spotkań, mogą także wystraszyć. Mają pazury i dzioby, któych chętnie używają do badania otoczenia. Uświadamia to dziecku, że nie każde stworzenie myśli jak człowiek i ma do dyspozycji to samo co my. Zwierzęta są również cudownymi kompanami dla dzieci. Ja od dziecka żyłam wsród masy pupili, takich jak psy, chomiki, żółwie czy króliki. Jest to świetna rzecz, nawet dlatego, że dzieci potrafią w pupilu odnaleźć swojego przyjaciela.

Papugarnia w Krakowie – godziny otwarcia, ceny i oferty.

Papugarnia Amazonia ma w Krakowie dwie papugarnie. Jedna znajduje się w rynku, a druga na ul. Opolskiej. My byliśmy w tej drugiej. Obsługa jest bardzo miła i zainteresowana papugami jak i klientem. Posiadają dużą wiedzę, więc odpowiedzą na każde Wasze pytanie. Organizować można tam też urodziny dla dzieci, maksymalnie na 15 osób. Jest do tego przygotowana specjalna sala. Co do szczegółów należy zapytać w papugarni. Myślę, że bardzo fajnym wyborem jest lekcja edukacyjna! Kosztuje to 200zł, trwa 45min. Na zajęcia może wejść maksymalnie 25 osób. Opiekunowie opowiadają tam dlaczego papugi mają kolorowe upierzenie, dlaczego niektóre ptaki potrafią mówić lub gdzie mieszkają. Myślę, że to interesujące zajęcia dla dzieci. Natomiast za wejście do klatek na 30 min. zapłacimy 15zł. Za godzinę 20zł.

Cena różni się nie tylko ze względu na czas.

W droższej wersji weźmiemy udział w lekcji edukacyjnej w klatce z papugą Arą. Godziny otwarcia w obu placówkach się trochę różnią. Papugarnia na rynku otwarta jest od 12:00 do 20:00 w dni robocze, natomiast na ul. Opolskiej od godziny 12:00 do 19:00. W weekendy na rynku od 10:00 do 20:00, a na ul. Opolskiej od 12:00 do 19:00. Strona internetowa: http://www.papugarnia.edu.pl. Serdecznie polecamy Papugarnię na ul. Opolskiej! Jest to na pewno frajda dla dzieci, choć nie ukrywam, że ja też byłam zachwycona ;).