Wrocław kryje w sobie wiele atrakcji – ogród japoński to jedna z nich.

Jedną z nich jest właśnie ogród japoński. Znajduje się on kawałek drogi od rynku. Ale nie tylko ogród kusi turystów. Zaraz obok na wielkim terenie rozpościera się wrocławska pergola i Hala Stulecia. Niedaleko jest także ogród botaniczny i piękne, ogromne wrocławskie Zoo! Dzisiaj jednak skupię się na ogrodzie japońskim. Rzadko kiedy zdarza się, żeby Wrocławianin nie był w ogrodzie japońskim. Jednak są wyjątki, takie jak mój tata. Urodził się we Wrocławiu i w okolicach ogrodu japońskiego bywał setki razy, mimo to nigdy go nie zwiedził. Piotrek za to, kiedy był małym chłopcem zwiedził kawałek Wrocławia ze swoją matką. Mówił mi, że zwiedził ogrody, jednak nic nie pamięta. Postanowiłam to zmienić!

Ogród Japoński jest jednym z romantyczniejszych miejsc we Wrocławiu.

Przechadzając się po ogrodzie mija się zakochane pary na ławkach, czy siedzące na kamieniach, przy stawie. Sam ogród został umiejscowiony we wrocławskim Parku Szczytynickim. Zaprojektowany dla wrocławian jako miejsce na wypoczynek i zwiedzanie. Doskonale pełni swoją funkcję. Pomocy przy projektowaniu udzielił Ambasador Japonii, z Warszawy. Przy rekonstrukcji ogrodu pracowało mnóstwo specjalistów i architektów. W tym japońskich. Ogród idealnie odzwierciedla japońską kulturę. W stawie pływają różnokolorowe karpię Goi. Idealne miejsce dla osób, które cenią sobie naturalne piękno fauny i flory.

Zaraz obok ogrodu znajduje się Pergola, a obok niej Wrocławska Fontanna Multimedialna.

Po udanym spacerze po ogrodzie warto przejść się na Pergolę i obejrzeć multimedialny pokaz. Pokazy w ciągu lata odbywają się kilkanaście razy dziennie. Woda z fontanny współgra razem z muzyką. Najlepiej jednak iść na pokaz wieczorem. To właśnie wtedy najlepiej widać kolory. Pokazy mają różną długość. Najdłuższe są te z muzyką klasyczną. Trwają około 15 minut! Przyznam, że widowisko jest interesujące, na pewno warto zobaczyć. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam wodę. Lubię przesiadywać w aquaparkach, jacuzii i innych podobnych. Zawsze podobało mi się to, w jaki sposób układa się woda. Jak można nią manewrować. Szum fal, czy wodospadu mnie zawsze uspokajał. Mogłabym siedzieć przy wodospadzie lub w wodzie cały dzień i by mi się to nie znudziło. Dlatego też pokaz fontanny multimedialnej zdecydowanie do mnie przemawia.

Ogród Japoński – Ceny i godziny otwarcia.

Bilety można kupić jedynie przy kasie biletowej, zaraz przy wejściu do ogrodu japońskiego. Normalny bilet kosztuje tylko 4zł, ulgowy 2zł i dzieci do 3 lat mają wstęp bezpłatny! :) Koszt rocznego karnetu to tylko 20zł. W ogrodzie można także zrobić sesję ślubną, za którą płaci się 100zł :). Od 1 kwietnia do 31 października ogród otwarty jest od 9:00 do 19:00. A od 1 listopada do 31 marca ogród jest niestety nieczynny. Wstęp na fontanne multimedialną jest darmowy, jednak słyszałam plotki, że ma się to zmienić. Co do godzin pokazów, więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.wroclawskafontanna.pl/. Pokazy odbywają się w dzień i wieczorem. Ale latem. Co do reszty pór roku, pokazy odbywają się o wiele rzadziej. Najlepiej sprawdzić to na ich stronie internetowej.

Czy warto?

Wrocław jest moim miastem. Tutaj się urodziłam i mam do niego ogromny sentyment. Zwiedziłam już kawałek świata i oczywiście – wiele miast ma swój urok. Jednak wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Wrocław ma w sobie tak dużo atrakcji, że na pewno będę musiała na to poświęcić osobną kategorię :). Ogród japoński i cała okolica jest naprawdę warta Twojego czasu. Zdecydowanie polecam to miejsce, jak i cały Wrocław! Nie pożałujecie :).